Trabzonu derbi i prvo mesto, Galata šest u nizu

Turska 16. feb 202016:14 > 19:05
Print screen/SK

U derbi meču 22. kola Superlige Turske fudbaleri Trabzona savladali su Sivas pred svojim navijačima rezultatom 2:1.

U okršaju timova iz samog vrha tabele, pitanje pobednika bilo je rešeno već posle prvih 45 minuta.

Norveški reprezentativac Aleksander Serlot u četvrtom minutu postigao je vodeći gol na asistenciju Badua Endijaja.

Serlotu je ovo bio 17. ligaški gol čime je izbio na prvo mesto liste strelaca. Terensku inicijativu ekipa Huseina Čimšira pretvorila je u prednost od 2:0 u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Autogolu Osmana Paše prethodila je dubinska lopta kapitena Sose i pokušaj Serlota da proigra Giljermea ispred koga se postavio defanzivac Sivasa koji je zatresao sopstvenu mrežu.

U nastavku meča, Sivas je krenuo na sve ili ništa u pokušaju da dođe do pozitivnog rezultata, međutim crveno-beli su uspeli samo da ublaže poraz zahvaljujući Mustavi Jatabareu koji se u strelce upisao u trećem minutu nadoknade vremena.

Ovim trijumfom, Trabzon ne smao da je prestigao Sivas na tabeli već i Bašakšehir pa je sada lider sa 44 boda i utakmicom manje od tima iz Istanbula s obzirom na to da tek treba da odigra zaostali meč 19. kola.

Galatasaraj je golom Adema Bujuka iz penala u poslednjim trenucima prvog poluvremena pobedio Malatiju sa 1:0 i zadržao priključak sa vodećim Trabzonom i Bašakšehirom.

Bujuk je bio strelac u četvrtom uzastopnom duelu u ligi (ukupno pet), a posle šestog trijumfa u nizu aktuelni šampion ima dva boda manje od lidera Trabzona i jedan od gradskog rivala.

Galata u sledećem kolu gostuje Fenerbahčeu, koji za liderom zaostaje šest bodova, ali daleko od toga da nema šansu da se bori za titulu. Koliko je turski šampionat izjednačen govori i podatak da prvoplasiranog i šestoplasiranog deli samo šest bodova.

U duelu između Alanje i Genčlerbirlija gosti su slavili zahvaljujući golu napadača Bogdana Stančua.