Getty Images/Christof Koepsel

22.02.2020 | 19.59 > 20:02

Sjajni Sorlot drži Trabzon na prvom mestu

Besiktas JK

U derbi meču 23. kola Superlige Turske Bešiktaš i Trabzon odigrali su nerešeno 2:2. Trabzon nakon ovog remija na prvom mestu ima isti broj bodova kao Sivas, ali i utakmicu manje.

Trabzon

Bulent Kilic/EuroFootball/Getty Images

Poveo je Trabzon nakon samo pet minuta golom sjajnog Norvežanina Aleksandera Sorlota.

Gosti su prednost čuvali sve do 57. minuta kada Bešiktaš dolazi do izjednačenja preko Kevina-Princa Boatenga, a samo sedam minuta kasnije Domagoj Vida pogađa za preokret i vođstvo domaćina.

I kada je izgledalo da će Sivas provesti nedelju na prvom mestu, ponovo je na scenu stupio Sorlot koji sjajno pogađa za izjednačenje na samom početku nadoknade vremena z akonačnih 2:2.

Kajzeri i Konja igrali su takođe nerešeno 2:2, a bez pobednika je završen i meč Gestepea i Gazijantepa - 1:1.