Preokret, penali, incidenti… Galati derbi Istanbula

Turska 23. feb 202018:30 > 18:31
SK

Fudbaleri Galatasaraja u velikom derbiju 23. kola prvenstva Turske kao gosti pobedili su Fenerbahče posle preokreta rezultatom 3:1, a duel u Istanbulu obeležili su crveni kartoni, dva diskutabilno dosuđena penala, incidenti...

Galata je upisala sedmi uzastopni trijumf i sa 45 bodova na vrhu tabele izjednačila sa Sivasom i Trabzonom koji ima meč manje. Fener je ostao na 38 bodova i značajno umanjio šanse da se bori za titulu.

Aktuelni šampion je bolje otvorio utakmicu, a prvu šansu propustio je Onjekuru, da bi potom sudija Meler dosudio sporan penal za domaćina posle starta Markaoa nad Murićijem. Siguran realizator najstrožne kazne bio je Maks Kruze.

Gosti su u nastavku nastavili da napadaju i konkretan pritisak doneo je izjednačujući gol u 40. minutu, kada je Donk postigao pogodak glavom posle centaršuta iz kornera Omera Bajrama.

U nastavku u prvih 20 minuta nije bilo većih uzbuđenja i gledali smo izjednačenu borbu, a mir na terenu prekinuo je doduđeni pebnal za goste deset minuta pre kraja posle duela Žailsona i Onjekurua. Još jedna krajnje diskutabilna odluka, a Falkao je bio precizan sa bele tačke za vođstvo Galate.

Prvi trijumf ekipe Fatiha Terima u gostima protiv Fenerbahčea još od decembra 1999. (20 utakmica) potvrdio je Onjekuru u dubokoj nadoknadi vremena. Za Nigerijca koji je pre gola propustio veliki broj šansi prvi pogodak od kada se vratio iz pozajmice iz Monaka.

U samoj završnici bilo je nekoliko incidenata, sa tribina su leteli razni predmeti koji su pogodili igrače Galate, a kao posledica isključeni su Turuč i Belhanda.

Antalija je u gostima bila bolja od Malatije 2:1, a odluČujuĆí gol u 89. minutu postigao je Lukas Podolski, koji je samo dva minuta ranije zamenio Freda, strelca vodećeg pogotka u ranoj fazi utakmice. Nemcu je to bio prvi gol od kako se iz Japana vratio u tursko prvenstvo. Strelac za domaći ekipu bio je Bulut u 29. minutu.

Antalija je bez poraza već pet mečeva (tri trijumfa i dva remija) i sa 25 bodova je 11. na tabeli, a Malatije je upisala peti uzastpni poraz i ima bod manje od današnjeg rivala.

Genčerbirli je u gradskom derbiju Ankare minimalnim rezultatom savladao Ankaraguču golom Đovanija Sioa u 74. minutu. Domači su deseti sa 27 bodova, dok je Ankaraguču u zoni ispadanja sa 20 bodova, jednim manje od Konje koja je iznad crte.

Poslednja dva meča 23. kola igraju se u ponedeljak, a Bašakšehir ima priliku da trijumfom u Rizeu preuzme prvo mesto. Taj meč gledajte uživo od 18 sati na SK5.