Fenerbahçe SK

Tri meča 26. kola u subotu su bila na programu u Superligi Turske. Novi kiks Fenerbahčea.

Konyaspor

Printscreen

U poslednjem duelu dana, pred praznim tribinama, Konjaspor je savldao Fenerbahče 1:0.

Posle sedam mečeva bez pobede, Konjaspor je upisao važan trijumf u borbi za opstanak, strelac je bio Rijad Bajić u 41. minutu.

Sport Klub Youtube

Prethodno je Šahiner, krilni napadač Konje, imao dve stopostotne prilke u 16. i 24. minutu, ali je prvi put odbranio Tekin, a drugi put je lopta otišla pored gola.

Konja se branila na dobar i organizovan način tako da Fenerbahče ostao bez udarca u okvir gola iako je od 67. minuta imao igrača više, a od 77. se igralo 11 na devet. Duple žute dobili Skubič i Šahiner.

U poslednjih osam ligaških mečeva, od 1. februara na ovamo Fenerbahče ne zna za pobedu. Upisao je pet poraza i tri remija.

Alanja je na svom terenu savladala Gazijantep 1:0, a Denizlispor je istovetnim rezultatom nadigrao Genčlerbirli.

U nedelju su na programu još tri meča, Kajzeri dočekuje Malatiju (11:30), Trabzon je domaćin Bašakšehiru (14:00, Nova Sport) i Galatasaraj - Bešiktaš (17:00, Nova Sport).