Nema publike, nema ni golova – nula Galate i Bešiktaša

Turska 15. mar 202016:18 > 18:54
Dean Mouhtaropoulos Getty Images

Fudbaleri Galatasaraja igrali su nerešeno protiv Bešiktaša u derbiju 26. kola turske Superlige, rezultat je bio 0:0.

Utakmica dva velikana igrana je na Turk Telekom Areni bez prisustva publike, usled pandemije koronavirusa.

Više prilika viđeno je u drugom poluvremenu, po jedna stopostotna na obe strane, ali golmani su ostali nesavladani.

Galatasaraj je ostao na trećem mestu na tabeli, sa tri boda manje od vodećih Trabzona i Istanbula, koji su u nedelju takođe podelili bodove – 1:1.

Bešiktaš je peti i zaostaje devet bodova za liderima.

U prvih petnaestak minuta nije viđeno previše šansi. Nešto bolju od ostalih imao je Henri Onjekuru, ali bez promene rezultata.

Rajan Donk je u kratkom vremenskom intervalo imao dve dobre prilike da dovede Lavove do vođstva, ipak, u prvoj je lopta otišla pored, a u drugoj preko gola.

Galatasaraj u uvodnih 20 minuta kontroliše dešavanja na terenu, dok su gosti opredeljeni za kontra napade.

Bešiktaš je u 27. minutu uspeo da zatrese mrežu preko Buraka Jilmaza, ali je lukav potez i gol turskog napadača poništen zbog ofsajd pozicije.

U nastavku je viđen izuzetno spor tempo na obe strane, pa do poluvremena nije bilo zanimljivih situacija.

Galatasaraj – Bešiktaš 0:0 (poluvreme)

U 55. minutu, velika prilika za Bešiktaš, ali je Muslera sjajno  intervenisao u situaciji jedan-na-jedan sa Nkuduom.

U 67. minutu, srpski reprezentativac Adem Ljajić je ušao u igru sa klupe.

U 78. minutu, najbolja šansa za Galatu na celoj utakmici, ali je Loris Karius odlično intervenisao na golu Bešiktaša posle šuta Bajrama, dok je Fegului iz odbitka poslao loptu pored gola.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, pa je rezultat ostao 0:0, prvi put u duela dva velika rivala od 2011. godine.

Galatasaraj je nakon serije od osam pobeda, vezao drugi uzastopni remi.