Catherine Ivill/Getty Images

16.03.2020 | 20.14

Antalija nastavila seriju bez poraza, savladan Sivas

U poslednjem duelu 16. kola turske Superlige, Antalija je zasluženo pobedila četvrtoplasirani Sivaspor 1:0 i uspela da osvoji tri vrlo važna boda, koja ih definitivno udaljavaju od borbe za opstanak.

Domaćin je pred pred praznim tibinama bio bolji rival, ali u prvom poluvremenu nije bilo izglednih prilika.

Gosti su jedinu šansu stvorili u 77. minutu kada je posle dodavanja Jandaša najbolji strelac Sivaspora Jatabare pogodio golmana Bofana.

Samo dva minuta kasnije sličnu suituaciju na drugom kraju terena imao je Podolski, ali je golman gostiju dobro reagovao.

Jedini gol na utakmici postginut je u 81. minutu, kada je nakon slobodnog udarca u gužvi dobro reagovao Kudrijašov, a loptu u gol smestio je štoper Sari.

Do kraja utakmice gosti su ostali sa igračem manje, jer je u 85. minutu drugi žuti karton dobio Goiano. U poslednjim trenucima utakmice, Antalija je imala još jednu stopostotnu šansu, međutim udarac Freedija zaustavio je Samasa.

Ovo je osma uzastopna utakmica Antalije bez poraza.