28.06.2020 | 21.55

Gol Aleksića, isključenje Višće: Remi u Istanbulu

Bašakšehir i Galatasaraj podelili su bodove u derbiju 29. kola turske Superlige. Meč je završen rezultatom 1:1.

Danijel Aleksić

REUTERS/Murad Sezer

Galatasarjaj je bio sigurniji u prvom delu utakmice, stvarao je više šansi. Ipak, na pauzu se otišlo bez golova.

Početkom drugog poluvremena Bašakšehir je došao do vođstva golom Danijela Aleksića. Bio je to šesti gol srpskog fudbalera u prvenstvu Turske.

Izjednačenje Galatasaraju doneo je Emre Akbaba u 67. minutu.

Do kraja utakmice domaći su ostali sa desetoricom na terenu, pošto je Edin Višća dobio drugi žuti karton. Ipak, rezultat je ostao nepromenjen.

Bašakšehir je i dalje na prvoj poziciji, dok je Galatasaraj ostao četvrti.

Kajzeri je iznenadio Sivas, pobedivši u gostima 2:0.

Imali su domaći priliku da dođu do vođstva u 12. minutu, ali Jandas nije bio precizan sa bele tačke.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Adžar je doveo goste u vođstvo.

Pokušavali su igrači Sivasa, imali su 20 šuteva ka golu rivala, ali nisu uspeli da savladaju Lunga.

Konačni rezultat postavio je Mensah u 83. minutu iz kaznenog udarca.

Sivas je ostao na trećem mestu, dok je Kajzeri posle druge vezane pobede i dalje u zoni ispaanja, sa istim brojem bodova kao i Jeni Malatijaspor.

Gazijantep i Antalija su podelili bodove (1:1), a pobednika nije bilo ni u duelu Rizespora i Denizlispora (2:2)