Bašakšehir čuva vrh, trijumf Fenera

Turska 4. jul 202022:12 > 22:14
Chris McGrath Getty Images Sport

Četiri meča 30. kola turske Superlige igrala su se u subotu, a bodove su osvojile ekipe Alanje, Bašakšehira i Fenerbahčea, dok su remizirali Malatija i Genčlerbirli.

Fenerbahče je kod kuće bio bolji od Geztepea sa 2:1, a plavo-žuti imali su prednost od 2:0 na poluvremenu pogocima Kadiolua. Konačan rezltat postavio je Ajdogdu u 66. minutu. Fener je sada šesti i u sledećem kolu gostuje Genčleru, dok je Geztepe osmi.

Upravo je Genčlerbirli remizirao 0:0 na gostovanju protiv Malatije, a obe ekipe su blizu zone ispadanja. Genčler ima četiri boda više od ugroženog Kajzerija, dok je Malatija na samo jedan bod od „crte“.

Bašakšehir je u gostima bio bolji od Antalije sa 2:0, i učvrstio se na čelu tabele – sada imaju pet bodova više u odnosu na drugoplasirani Trabzon, koji ima i meč manje. Golove za tim iz Istanbula postigli su Ba i Elija u drugom poluvremenu.

Alanja je u glavnom gradu bila bolja od Ankaragučua sa 4:1, a strelci su za pobednika bili Sise, Bulut, Bakasetas i Fernandes, dok je jedini gol za domaćina postigao Rivas. Akaraguču ostaje na poslednjem mestu tabele.