Galatasaraj pao u Istanbulu: Trabzon juri Bašakšehir

Turska 5. jul 202022:00 > 22:00
Reuters, Murad Sezer

U derbiju 30. kola tursker Superlige ekipa Trabzona savladala je Galatasaraj sa 3:1.

Meč u Istanbulu nije dobro počeo po Galatasaraj. Domaći su u 32. minutu ostali sa desetoricom igrača na terenu, pošto je direktan crveni karton dobio Sofijane Feguli. Nepunih deset minuta kasnije Trabzon je došao do prednosti, pošto je sa bele tačke precizan bio Hose Sosa.

Konkretniji u napadu bili su gosti, pa su u 70. minutu duplirali prednost. Precizan je bio Filip Novak. Utešni gol za domaće postigao je Žan Mišel Seri u trećem minutu sudijske nadoknade, iz penala. Konačni rezultat postvaio je dva minuta kasnije Aleksander Sorlot.

Trabzon je tako došao do pobede posle dva remija u nizu. Trenutno je na drugoj poziciji sa 61 bodom, dva manje od vodećeg Bašakšehira.

Ovo je šesti uzastopni meč u kome Galatasaraj nije zabeležio trijumf. Istanbulski tim je ostao četvrti sa 52 boda.

Trećeplasirana Siva je osvojila samo bod na gostovanju Kasimpaši. Iako su domaći od 62. minuta ostali sa igračem manje, zbog crvenog kartona Haderdžonaju, gosti nisu mogli do gola.

Siva je ostala treća sa 54 boda. Kasimpaša je prekinula niz od pet pobeda i sada je 11.

Golom Faruka Mije sa bele tačke u petom minutu sudijske nadoknade Konja je došla do pobede nad Rizesporom.

Sa nova tri boda Konja se probila na 14. mesto sa 30 bodova. Rizespor je sada u zoni ispadanja sa 29.