Bašakšehir nikad bliži tituli, spektakularan gol Emrea

Turska 7. jul 202019:33 > 22:07
Ozan Kose/EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri Bašakšehira savladali su Denizli u 31. kolu turske Super lige rezultatom 2:0 i ponovo imaju pet bodova više od drugoplasiranog Trabzona, koji ima meč manje.

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu. Prednost ekipi iz Istanbula doneo je Enco Kriveli u 65. minutu nakon što je bio najviši u skoku posle kornera sa desne strane.

Tri boda svom timu u 78. minutu sa penala je overio Edin Višča 11. pogotkom u sezoni.

Srpski internacionalac Danijel Aleksić je na terenu bio do 80. minuta.

Bašahšehir do kraja sezone gostuje Konji i Kasimpaši u poslednjem kolu, dok na svom terenu igra sa Kajzerijem.

Trabzon očekuju dueli sa Antalijom i Konjom na svom stadionu i gostovanja Denizliju i Kajzeriju.

Genčerbirli i Fenerbahče odigrali su nerešeno – 1:1. Domaći su osvojili značajan bod u borbi za opstanak, dok Fener budi trku za poziciju broj četiri koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Genčerbirli je poveo u 60. minutu golom rumunskog interbacionalca Bogdana Stančua koji je odlično reagovao posle centaršuta Erdema Ozgenca.

Ipak, domaći nisu uspeli da sačuvaju mrežu i zabeleže prvu pobedu posle tri meča (dva poraza i remi). Igrao se 81. minut kada je isusni Emre Belozoglu spektakularnim pogotkom sa 16 metara doneo bod ekipi iz Istanbula.

Završnicu turskog šampionata pratite na našim kanalima.