Dave Thompson/Getty Images

12.07.2020 | 22.03 > 22:11

Pobeda Sivasa u Istanbulu, Fener sve dalji od Evrope

Sivas je u Istanbulu savladao Fenerbahče rezultatom 2:1 u okviru 32. kola turske Superlige i tako pojačao sebi šanse da se nađe u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Fenerbahce

Chris McGrath Getty Images Sport

Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu, a gosti su došli do prednosti već u devetom minutu, pošto je siguran sa penala bio Aruna Kone.

Ipak, u 27. minutu Deniz Turuč je na dodavanje Simona Faleta poravnao rezultat, ali je bilo to sve od fudbalera Fenera na ovom meču. U samoj završnici prvog dela igre, ispostaviće se, konačan rezultat postavio je Emre Kilinč.

Nakon ove pobede Sivas ostaje na trećem mestu na tabeli sa 57 bodova, dok je Fenerbahče pao na sedmu poziciju sa sve manjim šansama da se nađe u evropskim takmičenjima naredne sezone.

U preostale dve utakmice poslednjeplasirani Ankaragudžu savladao je Galatasaraj, a strelac gola odluke bio je iskusni vezista Oskar Skarione sa bele tačke. To je bio jedini pogodak na meču, a tim golom Ankaragudžu je napravio veoma bitan korak u borbi za opstanak.

Galata se ovim porazom udaljila od mesta u Evropi, s obzirom na to da im gradski rival Bešiktaš beži jedan bod, a svoj meč 32. kola igra u ponedeljak.

Antalija je slavila protiv Alanje 1:0, a jedini strelac u Antaliji bio je makedonski internacionalac Adis Jahović.

Tridesettrogodišnji napadač je tim golom ozbiljno umešao svoju ekipu u borbu za Evropu jer Alanja sada zauzima šestu poziciju sa samo dva boda manje od Bešiktaša, a jednim više od Fenerbahčea.