Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

13.07.2020 | 22.59

Poraz vodećeg tandema, zadovoljniji Bašakšehir

Besiktas JK

Iako su posle sjajnog meča izgubili na gostovanju u Konji, rezultatom 4:3, fudbaleri Bašakšehira mogu da budu zadovoljni, jer dva kola pre kraja i dalje imaju četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Trabzon.

Nejc Skubic

Reuters, Murad Sezer

Razlog zadovoljstva leži u činjenici što je i Trabzon poražen, i to na gostovanju Denizliju - 2:1.

Sedam golova u meču, od mnogih prežaljene Konje i verovatno budućeg šampiona Bašakšehira, bili su prava poslastica za TV gledaoce.

Gosti su poveli već u 3. minutu, pošto je Višća sigurno izveo penal, da bi sjajni Faruk Mija sa dva gola i kapiten Sahiner, do poluvremena doneli ubedljivu prednost Konjasporu - 3:1. Tek u 70. minutu, Demba Ba je smanjio na 3:2, a u 77. je bilo 3:3, pošto je Holanđanin Elija iskoristio centaršut Brazilca Kaisare.

Ipak, to nije bilo poslednje uzbuđenje na ovoj utakmici, jer je desni bek, Slovenac Nejc Skubić, sjajno ispratio prodor Jonsona i iz blizine pogodio za konačnih 4:3!

U poslednjih 17 minuta, za pobednički tim igrao je Marko Jevtović, dok je sa druge strane prvo poluvreme odigrao Danijel Aleksić.

Denizli je, poput Konje, osvojio tri velika boda u grčevitoj borbi za opstanak, pošto je nakon preokreta savladao favorizovani Trabzon. Gosti su poveli u 14. minutu, zahvaljujući brzonogom Kalebu Ekubanu, ali je već u 46. minutu stiglo izjednačenje.

Hadi Sacko, reprezentativac Malija, pogodio je udarcem glavom, posle centaršuta Javrua, a za konačan rezultat pobrinuo se rezervista Kolumbijac Estupinjan. On je u 84. minutu „otresao” Hoseinija, a onda nadmudrio i golmana Čakira.

Od favorita, večeras je slavio samo Bešiktaš, koji je golom iz penala došao do tri boda na gostovanju Malatiji. Precizan sa bele tačke je bio Erkin u 52. minutu.

Dva kola pre kraja, na tabeli turske Superlige vodi Bašakšehir sa 66 bodova, Trabzonspor ima 62, a trećeplasirani Sivaspor 57. Bešiktaš je na četvrtoj poziciji sa 56, dok je petoplasirani Galatasaraj sa 52. Najugroženiji su Konja sa 33, Malatija, Rizespor i Kajseri sa 32 boda, dok je već otpisan Ankaraguču, koji ima 29 bodova. Iz Lige ispadaju tri poslednjeplasirana tima.