Bešiktaš čeka CAS za LŠ, Robijev Kajzeri u drugoj ligi

Turska 25. jul 202022:05 > 22:06
Bešiktaš
Print screen/SK

Fudbaleri Bešiktaša pobedili su Genčlerbirli na strani u 34. kolu turske Superlige i sezonu završavaju na trećoj poziciji uz 62 osvojena boda.

Orlovi su i uoči poslednje runde imali osiguran plasman u Evropu, ali postoji šansa da to budu i kvalifikacije za Ligu šampiona.

Razlog je taj što drugoplasirani Trabzon (65 bodova), koji je u ovom kolu slavio u Kajzeriju (2:1), čeka odluku CAS o suspenziji iz evropskih takmičenja.

Ukoliko do toga dođe, Bešiktaš će zauzeti njegovo mesto.

Kad je o utakmici u Ankari reč, gosti su do trijumfa stigli u drugom poluvremenu. Strelci su bili Hačison u 52. iz penala, Dijabi u 78. i Elneni u 81, takođe, iz jedanesterca.

I u duelu Kajzerija i Trabzona pogoci su viđeni tek u nastavku, a gosti su do tri boda stigli preko Aleksandera Serlota u 90+6. minutu.

Novi vicešampion Turske prethodno je poveo preko Novaka u 63, da bi u 85. Pedro Enrike sa bele tačke postigao počasni gol za domaće.

Takav ishod i definitivno je poslao Kajzeri u drugu ligu, pošto ekipa Roberta Prosinečkog sa 33 osvojena boda završava kao poslednja na tabeli.

Uz Kajzeri ispada i Jeni Malatija, posle poraza od Gazijantepa kod kuće sa 1:0, dok je od ranije poznato da će put nižeg ranga i Ankaragudžu, bez obzira na pobedu protiv Denizlija sa 1:0.

Jedini gol za Gazijantep u Malatiji dao je Đilabođi u 63. minutu i taj tim se od sezone oprašta kao osmoplasirani.

U Evropu će i Sivas sa četvrtog mesta, uprkos porazu od Goztepea na strani sa 3:1.

Napoleoni iz penala u 31, MOsoro u 55. i Emir iz jedanaesterca u 90+5. doneli su trijumf Goztepeu, dok je jedini gol za goste dao Fernando u 49.

U preostale dve utakmice, Fenerbahče je kod kuće savladao Rize rezultatom 3:1, a Alanja je dobila Konju kao gost sa 3:2.