Turska 12. sep 202021:06 > 21:08
SK

U turskoj Superligi odigrana su u subotu četiri meča prvog kola. Najtrofejniji klub u zemlji je posle razočaravajućeg šestog mesta prošle sezone, novi šampionat počeo sigurnom pobedom.

Galatasaraj je novu sezonu otvorio pobedom protiv Gazijantepa rezultatom 3:1.

Galatasaraj je do prvih bodova u novoj sezoni stigao dominantnom igrom gde je pitanje pobednika rešio već u prvom poluvremenu. Igrao se osmi minut kada je sudija zbog navodnog igranja rukom Aktaša pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Falkao.

Raspoloženi Kolumbijac je 20 minuta kasnije bio asistent za drugi gol domaćeg tima, koji je postigao Kilindž, najznačajnije pojačanje Galate ovog leta.

Treći gol tim Fatiha Terima upisao je u završnici poluvremena kada se Falkao ponovo upisao u strelce, sada posle dodavanja Fegulija.

U nastavku, tempo meča očekivano je opao, a gosti su uspeli samo da ublaže poraz najlepšim golom na meču. Strelac je bio Felipe.

U ostalim mečevima, Geztepe je bio ubedljiv protiv Denizlija na čijoj klupi je debitovao Robert Prosinečki 5:1, Alanja je u gostima savladala Sivas 2:0, dok je novajlija Fatih Karagumruk ubedljivo porazio Malatiju 3:0.

Centralni meč kola igra se u nedelju od 19h, kada Trabzon dočekuje Bešiktaš uz direktan prenos na SK HD, dok aktuelni šampion Bašakšehir kreće u ponedeljak na gostovanju Hataju.