Getty Images/Stuart Franklin

18.09.2020 | 21.10 > 21:13

Malatiji prvi bod, derbi u nedelju

Fudbaleri Malatije i Geztepea odigrali su nerešeno u prvoj utakmici drugog kola turske Superlige - 1:1.

Gosti su trenutno lideri prvenstva sa četiri boda, dok je Malatija posle poraza na startu od novajlije u ligi Karagumruka osvojila prvi bod.

Geztepe je poveo u 19. minutu golom Halila Akbunara kojem je prethodila odlična asistencija Sonera Ajdogdua.

Konačan rezultat postavljen je u 30. minutu. Golman gostiju Irfan Egribajat je skrivio jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Adem Bujuk.

Geztepe u sledećem kolu dočekuje Gazijantep, dok Malatija putuje u Trabzon.

Derbi drugog kola igra se u nedelju u 18 časova, a sastaju se poslednja dva šampiona Bašakšehir i Galatasaraj.

Mečeve prvenstva Turske pratite na kanalima Sport Kluba.