Šampion u kanalu: Treći poraz bez postignutog gola

Turska 25. sep 202020:48 > 20:58
Clive Brunskill, Getty Images

Odigran je prvi meč trećeg kola turske Superlige. I opet poraz Bašakšehira. Ovog puta branilac trona poražen je u gostima od novopečenog superligaša Karagumruka 2:0.

Ne samo da Bašakšehir nema osvojen bod od početka šampionata, već nije još postigao gol. Sa druge strane Karagumruk preti da bude iznenađenje sezone, pošto je u prva tri meča zabeležio pobedu uz remi i na prvom je mestu.

Ekipa koju je pojačalo letos nekoliko zanimljivih fudbalera, u prvom redu Lukas Bilja, Ervin Zukanović, došla je u vođstvo u 47. minutu a strelac je bio Roko. Umnogome je domaćinu posao olakšan kada je Kaveči dobio drugi žuti karton u 82. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Sabo u 90. minutu. Od 72. minuta za goste je igrao Danijel Aleksić koji je zamenio Edina Višću.

Karagumruk je prvi sa sedam bodova, ali ima utakmicu više od Galatasaraja i Alanije koji imaju po šest, dok je Bašakšehir na dnu bez bodova uz gol razliku 0:5.