Ekipa Basakšehira, aktuelnog šampiona Turske, u petom kolu konačno je stigla do prve pobede u sezoni.

Edin Višća

Andy Astfalck/Getty Images

Tim iz Istanbula savladao je u gostima Trabzon sa 2:0.

Irfan Kahveči doneo je prednosti Basakšehiru u 32. minutu da bi reprezentativac BIH Edin Višća u 53. minutu postigao drugi gol i postavio konačan rezultat.

Basakšehir je uprkos pobedi i dalje u zoni ispadanja, s obzirom da je pre ovog kola imao samo jedan osvojen bod.

Zanimljivo da prethodno nisu imali nijedan postignut gol, pošto im je gol-razlika bila 0:6.

Rize je sa 5:3 savladao Ankaraguču, a het-trik zabeležio je nekadašnji napadač Čelsija Loik Remi.

Sivas je sa 3:1 savladao Kajzeri u gostima. Konja i Malatija podelili su bodove (1:1).