AMA/Corbis via Getty Images)

18.10.2020 | 19.56 > 20:19

Fenerbahče na vrhu

Fenerbahçe SK

Pobedom nad gostovanju Gectepeu (3:2) u petom kolu, Fenerbahče se vinuo na vrh turske Superlige. Golove za istanbulski tim postizali su Sosa (27. minut, penal), Aziz (40) i Pelkas (51), dok su oba pogotka domaćina delo Gilermea (34. i 63. minut).

Gokhan Gonul

Ozan Kose/EuroFootball/Getty Images

Doskorašnji lider Antalija remizirao je sa Gacijantepom (1:1) na svom terenu. Domaći tim poveo je u 3. minutu, u režiji Sama, da bi konačnih 1:1 postavio Sojalp u 70. Sudija Genčeler pokazao je čak četiri crvena kartona, po dva obema ekipama.

Nije bilo pobednika ni u duelu Karagumruka i Kasimaše. Domaća ekipa stigla je do prednosti u poslednjem minutu prvog poluvremena, preko Sobieha, početkom nastavka pogodio je Kara za konačnih 1:1.