Getty Images/Stuart Franklin

26.10.2020 | 20.11

Bešiktaš umalo prokockao 3:0 protiv Prosinečkog

Besiktas JK

Fudbaleri Bešiktaša pobedili su kao gosti ekipu Denizlija sa 3:2 u šestom kolu Superlige Turske.

Besiktas

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Bešiktaša prekinuli su seriju od tri utakmice bez pobede u Superligi Turske.

Posle remija sa Antalijasporom i poraza od Konjaspora i Genčlerbirligija, uspeli su da osvoje tri boda na gostovanju u Denizliju. Već u 48. minutu vodili su sa 3:0 golovima Hačinsona, Abubakara (penal) i Larina, ali se neočekivano sve iskomplikovalo kad je u 67. minuta Bešiktaš ostao sa deset igrača pošto je isključen Brazilac De Souza.

Tim Roberta Prosinečkog, za koji je ceo meč odigrao nekadašnji reprezentativac Srbije Neven Subotić, najpre je u 76. minutu preko Murisa Mešanovića postigao prvi, a zatim u poslednjim trenucima meča preko Hadija Saka i drugi gol. Međutim, nije više bilo vremena za još jedan pogodak.

Adem Ljajić nije ulazio u igru u timu Bešiktaša, dok je ceo meč odigrao Domagoj Vida.

I u drugom meču šestog kola igranom u ponedeljak slavili su gosti. Rizespor Stjepana Tomasa pobedio je u Sivasu 2:0 golovima Fabrisija Bajana i Loika Remija, kome je asistirao dojučerašnji fudbaler Crvene zvezde Dušan Jovančić. On je u igru ušao u drugom poluvremenu, dok je Dario Melnjak odigrao ceo meč.

Rizespor je ovom pobedom skočio čak na peto mesto na tabeli.