AMA/Corbis via Getty Images)

31.10.2020 | 18.57 > 19:09

Slavlje Galatasaraja

Galatasaraj „slavi“ Rajana Babela. Golom Holanđanina, u poslednjem minutu prvog poluvremena, istanbulski tim pobedio je Ankaru u sedmom, nepotpunom, kolu turskog šampionata.

Türk Telekom Arena, Galatasaray

REUTERS/Umit Bektas

Veći deo posla, kod odlučujućeg gola, obavio je Urugvajac, Marselo Sarači. Posle prodora sa leve strane, asistirao je Babelu, koji je sa desetak metara zakucao loptu u mrežu Ankare.

Ekipa iz Istanbula, posle dva vezana neuspeha, upisala je dragocene bodove i dospela na treće mesto, iza Alanije i Feherbahčea. Ankara je ostala zakucana na poslednjem mestu.

Odložen je meč Geztepea i Alanije. U prvoj utakmici dana Genčlerbirligi i Gacijantep igrali su nerešeno (1:1).

Galata rutinski, šampion u nadoknadi ispustio 3:1!

Fudbaleri Galatasaraja ubedljivo su pobedili Rize na strani u 10. kolu Superlige rezultatom 4:0. Šampion Turske Bašakšehir ostao je bez trijumfa protiv Denizlija, iako je do nadoknade vremena imao dva gola prednosti - 3:3.

Petarda Fenera

Fudbaleri Feherbahčea upisali su najubedljiviji trijumf u subotnjem programu devetog kola turske Superlige. Sa 5:1 pobedili su Genčlerbirligi u Ankari.

Turan strelac posle 30 meseci, novi poraz Prosinečkog

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su Sivas u gostima 2:1 u meču osmog kola Superlige Turske i posle kikseva Alanje i Fenerbahčea imaju samo bod manje od vodećeg tandema.

Sjajni Jevtović matirao Fener

Konja slavi Marka Jevtovića – srpski fudbaler, prvim golom u Istanbulu u 67. minutu, najavio je trijumf na stadionu Fenerbahčea (2:0). Ukrajinac Martin Kravec, deset minuta kasnije, overio je najveću senzaciju osmog kola turske Superlige.