Getty Images/Stuart Franklin

22.11.2020 | 18.58 > 18:59

Alanja preko Antalije do prvog mesta

Fudbaleri Alanje pobedili su Antaliju na strani u devetom kolu Superlige rezultatom 2:0 i vratili se na prvu poziciju tabele.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Alanja je lider prvenstva sa 20 bodova, koliko ima i drugoplasirani Fenerbahče, uz meč manje.

Meč u Antaliji rešen je u drugom poluvremenu. Alanja je povela preko Udžana u 55. minutu, zatim su domaći ostali sa desetoricom zbog isključenja Ozmerta u 68, da bi potvrda trijumfa stigla u 84. Precizan je tada bio Kutlu.

Antalija četvrtim porazom u sezoni ostaje 16. sa devet bodova.

Trabzon je kod kuće bio bolji od Erzuruma rezultatom 1:0. Jedini gol za domaćina dao je Ekuban u 23. minutu.

U finišu poluvremena Erzurumu je poništen gol, koji je postigao Marlon, zbog prekršaja na signalizaciju VAR, a u nastavku promene rezultata nije bilo.

Trabzon je sa devet bodova deveti na tabeli. Erzurum je 17. sa osam.

U ostalim mečevima, Goztepe - Ankaragudžu 3:1, Konja - Kasimpaša 2:1, Hataj - Rize 2:2.