Dinamo se revanširao Šahtjoru za Superkup

Stephen Pond Getty Images Sport

U drugom kolu ukrajinskog šampionata, Dinamo iz Kijeva savladao je na gostovanju Šahtjor i tako im se u prvenstvu revanširao za poraz u Superkupu Ukrajine.

Nakon prvog poluvremena bez golova, meč je rešio Diumerci Mbokani golom u prvom minutu drugog poluvremena.

Denis Garmaš je sa nekih 25 metara sa desne strane centrirao a Mbokani odlično glavom poslao loptu u gol Šahtjora.

Domaćin je u nastavku imao nekoliko prilika, jednom su pogodili prečku, ali rezultat se nije menjao.

Kuriozitet sa ovog meča je da je prvi put od avgusta 2015. Šahtjor nije postigao gol na prvenstvenom meču. Prethodno su igrači ekipe Paola Konsekija postizali bar po jedan pogodak na 53 vezana ligaška meča, ukupno 135.

U prvom kolu je u subotu slavio i Stal iz Kamianske koji je sa 1:0 kao gost savladao Černomorec, a u duelu Veresa i Oleksandrije nije bilo golova.

Dinamo i Stal su za sada jedine ekipe sa po dve pobede. Tabelu pogledajte ovde, kao i sve rezultate. Stal u narednom kolu dočekuje Šahtjor.