UPL: Neizvesnost u duelu Zirke i Desne

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Čornomorec iz Odese stekao je prednost u baražu za opstanak u Ukrajinskoj premijer ligi, dok je u drugoj utakmici sve otvoreno, posle remija u Kropivnickom.

Čornomorec, koji je prethodnih godina igrao evrokupove, ove sezone završio je na desetom mestu, pa u dvomeču sa Poltavom igra za opstanak.

Gol Kirila Kovaleca u 36. minutu obezbedio je ekipi iz Odese pobedu u prvom meču pred domaćom publikom.

Drugi baraž meč igrali su Zirka iz Kropivnickog i Desna iz Černihova.

Klub iz Černihova nikad u istoriji nije igrao u elitnom rangu ukrajinskog fudbala, a prošle godine nije dobio licencu za UPL, iako je po plasmanu zaslužio promociju.

Gosti sa severa otišli su na poluvreme sa prednošću, posle pogotka Oleksandra Volkova u 32. minutu, a konačnih 1:1 postavio je u 77. minutu Oleksij Čičikov.

Revanši u Poltavi i Černihovu igraju se u nedelju.