Getty Images/Stuart Franklin

16.03.2019 | 18.22 > 18:24

Minimalac Šahtjora pred plej-of

Fudbaleri Šahtjora pobedili su Zorju na gostovanju u 22. kolu ukrajinske Premijer lige rezultatom 1:0.

Šahtjor

Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Šahtjor

Rudarima je trijumf, u poslednjem meču pred plej-of, doneo Žunior Moraes pogotkom u 25. minutu na asistenciju Bolbata. Tom pobedom ekipa Paula Fonseke samo je potvrdila prvu poziciju, sad ima 57 bodova, 10 više od drugoplasiranog kijevskog Dinama, uz meč više.

Zorja sa četvrte pozicije ulazi u doigravanje sa 32 poena.

Duel Černomoreca i Oleksandrije pripao je gostima 3:0. Sitalo u petom i 39. i Bobohlo u 32. bili su strelci za goste.

Za domaće je Aržanov promašio penal u 12. minutu, a u 53. Koval je dobio crveni karton.

Oleksandrija je treća na tabeli sa 41 bodom. Černomorec je 11. sa 16.