Julian Finney/Getty Images

19.05.2019 | 17.56 > 18:01

Šahtjor minimalcem slavio protiv Zorje

Šahtjor je u 29. kolu ukrajinske lige savladao Zorju 1:0, dok je istim rezultatom Ljvov bio bolji od Oleksandrije na gostovanju.

Oleg Danchenko

Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Pobedu novom starom šampionu Ukrajine obezbedio je Žunior Moraeš pogotkom u 11. minutu. Bio je to 19. gol Moraeša koji je najbolji strelac ukrajinske lige.

Ljvov je bio bolji od Oleksandrije 0:1 na gostovanju, a strelac je bio Pedro Fereira u 58. minutu.

Pogledajte tabelu i rezultate ukrajinske lige.

Oleksandrija bolja od Kolosa prvi put u sezoni

U premijernom meču ukrajinskog plej-ofa, fudbaleri Oleksandrije savladali su na svom terenu Kolos rezultatom 4:2 i tako došli do prve pobede nad ovim rivalom u sezoni.

Navijače ukrajinskog tima ni koronavirus nije sprečio da navijaju

Fudbalski mečevi u Ukrajini i dalje se igraju, ali bez prisustva publike, međutim ni to nije sprečilo navijače Oleksandrije da navijaju za svoj tim, okupili su se oko ulaza na stadion, a stigli su i da bakljama proslave gol svog tima.

Ajaks ispao, petica Junajteda, Inter lako bez publike

U četvrtak su se igrali drugi mečevi prvog kola nokaut-faze Lige Evrope, a prolaz dalje obezbedile su ekipe Hetafea, Šahtjora, Kopengagena, Intera, Mančester Junajteda i Sevilje.

Mihailo Perović pojačao ukrajinsku Zarju

Mihailo Perović, ubojiti napadač, koji je sa tri gola doneo trofej u Kupu ekipi Budućnosti prošle sezone, nije bio u planovima Podgoričana za drugi deo tekuće, ali je brzo pronašao novi angažman i to u ukrajinskoj Zarji.