Oleksandrija bolja od Kolosa prvi put u sezoni

Michael Regan/Getty Images

U premijernom meču ukrajinskog plej-ofa, fudbaleri Oleksandrije savladali su na svom terenu Kolos rezultatom 4:2 i tako došli do prve pobede nad ovim rivalom u sezoni.

Meč je odigran pred praznim tribinama Nika stadiona, ali su domaći navijači pronašli način da prate meč i pesmom podrže svoje ljubimce.

Gosti su došli do vođstva u 35. minutu, a strelac je bio mladi Stanislav Sorokin, koji je pogodio na svom prvenstvenom debiju u dresu Kolosa.

Izjednačenje je usledilo u poslednjim momentima prvog poluvremena, a gol je postigao Dmitro Grečiškin.

Fudbaleri Oleksandrije su znatno odlučnije i agresivnije ušli u nastavak susreta, i nakon faula koji je Maksimenko napravio u svom šesnaestercu, Vasil Gricuk bio je precizan sa bele tačke za preokret domaćeg tima.

Na 3:1 povisio je rezervista Kirilo Kovalec svojim šestim golom u sezoni.

Nadu Kolosu vratio je Vladimir Lisenko u 80. minutu, da bi konačnih 4:2 postavio Maksim Zadareka u 89. Mladom Ukrajincu ovo je bio prvi gol za Oleksandriju u drugoj sezoni u klubu.
Ovogodišnji učesnik Lige Evrope došao je tako do 12. pobede u prvenstvu čime je učvrstio petu poziciju sa 40 bodova, dok je Kolos sa 26 na šestom mestu.