U nedelju su u ukrajinskom šampionatu odigrana tri meča, dva u doigravanju za opstanak i jedan u doigravanju za titulu.

Dinamo Kijev, navijači

EuroFootball, Getty Images Sport

Desna je na svom terenu bila bolja od Dinama iz Kijeva i slavila je 3:2.

Jasno je već da će Šahtjor biti šampion, a u okviru 28. kola Desna je bila bolja od drugoplasiranog Dinama iz Kijeva koji je poveo u četvrtom minutu golom Cigankova.

Već u 12. minutu je bilo 1:1 nakon gola Kurašova, a u 26. je domaćin preokrenuo uz autogol koji je postigao Kargbo.

Dinamo je izjednačio drugim golom Cigankova na meču, a u drugom minutu nadoknade domaći dolaze do sva tri boda golom Gičenka.

U doigravanju za opstanak Mariopolj je bio bolji do Dnjipropetrovska 2:1, a Vorskla i Olimpik Donjeck odigrali su meč bez golova.

Iako se šampion zna, ukrajinski derbi nije razočarao

Iako je novi prvak Ukrajine poznat, dueli kijevskog Dinama i Šahtjora iz Donjecka uvek imaju posebnu draž. „Narandžasti“ su u prestonici slavili rezultatom 3:2 u meču 29. kola ukrajinske Premijer lige, i to u okviru lige za šampiona.

Rudari su i dalje u modi

Fudbaleri Šahtjora iz Donjecka su prošle subote na Olimpijskom stadionu u Kijevu (teren najvećeg protivnika Dinama) nakon preokreta pobedili Oleksandriju sa 3:2 i tako pet kola pre kraja šampionata osvojili četvrtu uzastopnu titulu prvaka Ukrajine, a ukupno 13. u klupskoj istoriji.

Ukrajina zaustavila fudbal, igra se još samo u Turskoj

Ukrajinski fudbalski savez je odlučio da prekine sva fudbalska takmičenja u zemlji.

U19: Dinamo u osmini finala Lige šampiona

Fudbaleri zagrebačkog Dinama (igrači do 19 godina) plasirali su se u osminu finala Lige šampiona za mlade. Hrvatski tim je u Kijevu posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladao Dinamo 4:3 nakon što posle 90 minuta nije bilo golova.