Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

22.11.2020 | 20.45 > 20:57

Povratak Vorskle

Vorskla se vraća na najveću scenu - u desetom kolu ukrajinske Premijer lige slavila je ubedljivu pobedu protiv Kolosa (3:0).

BIG Fudbal, lopta

David Ramos, Getty Images

Golove su postizali Skilar (31), Šerbak (58) i Javorski (65).

Uzbudljiv duel Mihaja i Dnjepra 1 završen je pobedom domaćina (3:2). Nurijev, dvaput, i Pinaško pogađali su mrežu gostiju, na suprotnoj strani Koblenko i Korkiško, oba puta sa 11 metara, obeležili su utakmicu na Černihev stadionu.

Lvov je bio uspešniji na terenu Desne (1:0), zahvaljujući Grisiju, strelcu u 22. minutu.

Vorskla je treća sa 19 bodova, četvrta Desna ima 16, peti Kolos 15. Minaj je deseti sa devet bodova, Dnjepar 1 zaostaje korak. Lvov je pretposlednji sa sedam poena.

Kijevljani po planu

Kijevski Dinamo nije imao većih problema na gostovanju Ingulecu (2:0), u desetom kolu ukrajinskog šampionata.

Šahtjor razbio Dinamo

U derbiju jesenjeg dela sezone, Šahtjor je razbio oslabljeni Dinamo u Kijevu (3:0). "Rudari" su posle devetog kola ukrajinske Premijer lige stigli na drugo mesto, sa svega bodom zaostatka za liderom iz Kijeva.

Desna iza ukrajinskih velikana

Desna nastavlja sjajan niz u ukrajinskom šampionatu. U poslednjoj utakmici subotnjeg programa devetog kola Premijer lige pobedila je Minaj (1:0) i vinula se na treće mesto, iza velikana Dinama i Šahtjora.

Dinamo bez pardona

Gol Denisa Popova iz prvog minuta bio je dovoljan Dinamu za pobedu nad Oleksandrijom u sedmom kolu ukrajinske Premijer lige. Velikan iz Kijeva, sa pet pobeda i dva remija, domogao se 17. boda i učvrstio na vrhu tabele.