Izvor: Jamie Squire/Getty Images
Golf 24.04.2017 | 13:16 > 13:20

Slavlje Radomira Beloševca na Adi

Peto izdanje sada već tradicionalnog golf turnira "Porto Montenegro čelendža" proteklo je u izuzetnoj igri, kao i novom pogotku iz prvog udarca. Jednodnevno takmičenje koje je započelo 44 golfera, odigrano je u jednoj rundi na 18 rupa.

Trijumf su ostvarili Radomir Beloševac i Lara Todorović. Beloševac je bio najbolji u bruto računanju sa 27, dok je Lara Todorović u konkurenciji dama ostvarila 17 poena.

Golf Ada

Izvor: agencija SEM

Golf Ada

U A kategoriji slavio je Vladimir Danković sa 36 poena. Drugu poziciju zauzeo je Erik Graser sa 34, koliko je na trećem mestu imao Aleksandar Flanđunis. U B kategoriji Dragan Đuričić je odigrao veoma dobro i takmičenje je završio na prvom mestu sa 35 bodova. Drugi sa četiri poena manje je bio Milutin Radoičić, koliko je na trećoj poziciji imao Goran Draganić. U C kategoriji Saša Dujović je bio uspešniji od Pera Šaranovića i Vojislava Krstića.

Pojedinačne nagrade dobili su Lara Todorović i Aleksandar Andrejević koji su izveli najduže udarce, dok je Goran Lalović imao udarac iz prve najbliži rupi. Saša Dujović, pobednik turnira u C kategoriji je uspeo da pogodi rupu iz prvog udarca, što je već drugi put ove sezone da neko ostvari "hole in one" na turnirima na terenu Golf kluba "Beograd" na Adi Ciganliji.

Prethodnog vikenda igran je i turnir "Birdies" na kome je slavio Darko Jovanović ispred Vladimira Đukanovića i Gorana Lalovića. Sezona na Adi nastavlja se ove nedelje ligom GCB, a u subotu je na programu turnir parova.

Graser i Lazić prvaci Srbije

Proteklog vikenda na terenima Golf kluba Beograd na Adi Ciganliji održana su dva prvenstva Srbije – Otvoreno mid-amatersko i seniorsko.

Stojiljković slavio na Mercedes kupu

Aleksandar Stojiljković ostvario je trijumf na "Mercedes Benc kupu 2017", koji je održan na terenima „Golf kluba Beograd“ na Adi Ciganliji.

Lalović i Simić slavili na šestom Mastersu GCB

Goran Lalović i Dejan Simić ostvarili su pobede na šestom ovosezonskom Tour Guide Masters turniru Golf kluba Beograd, koji je održan na terenima na Adi Ciganliji.

Sjajna partija Jefimije Đorđević

U Beogradu je odigrano ekipno državno amatersko prvenstvo u golfu, zajedno sa trećim kolom Amaterske lige Srbije, dok je istovremeno muški tim Srbije na Univerzijadi ostvario solidan rezultat.

Kamp za perspektivne golfere ispunio očekivanja

Kamp za perspektivne golfere održan je u Beogradu u organizaciji Golf asocijacije Srbije, uz učešće 16 mladih golfera iz Beograda, Novog Sada, Niša i Zrenjanina.

Dimitrijević četvrti u Mađarskoj

Srpski golf reprezentativci nižu izvanredne rezultate na međunarodnoj sceni, a to su još jednom potvrdili na Otvorenim prvenstvima Mađarske i Češke.

U toku je novi kamp za perspektivne golfere

U Beogradu je u organizaciji Golf asocijacije Srbije počeo kamp za perspektivne golfere. Kamp se tradicionalno održava na terenima Golf kluba Beograd na Adi Ciganliji, kao i u Zavodu za sport u Košutnjaku, uz podršku Ministarstva omladine i sporta Vlade Srbije, koje je obezbedilo neophodna sredstva.

Srbiji peto mesto na Evropskom tim šildu

Srpske golferke vratile su se sa European Team Shielda u Bugarskoj gde su ostvarile još jedan izuzetno zapažen rezultat.

Gudelj osmi na prvenstvu Nemačke

Srpski golf reprezentativac Branimir Gudelj briljirao je na 78. Internacionalnom amaterskom prvenstvu Nemačke u golfu. On je četvorodnevno takmičenje završio na izvanrednom osmom mestu sa rezultatom od -6, što je samo za šest udaraca slabije od pobednika.

Dimitrijević postavio rekord terena na Adi

Srpski golf reprezentativac Mihailo Dimitrijević postavio je novi rekord terena Golf kluba Beograd na Adi Ciganliji. Trećeg dana drugog kola Srpske amaterske lige, on je odigrao izvanrednih -6, a takmičenje je završio sa -14.

Rekordna runda južnoafričkog golfera na mejdžorima!

Golfer iz Južnoafričke Republike Branden Grejs postavio je novi rekord računajući sva četiri mejdžor turnira, pošto je na britanskom Openu odigrao rundu sa najmanjim rezultatom.

Srpski golferi četvrti u Mađarskoj

Srpska golf reprezentacija zauzela je odlično četvrto mesto na Evropskom amaterskom šampionatu druge divizije u Mađarskoj.

Marko Jokić i Jefimija Đorđević ušli na rang listu

Srpski golf dobio je još dvoje igrača na svetskoj amaterskoj rang listi. Pobedama na nedavnom juniorskom Srbija openu Jefimija Đorđević i Marko Jokić obezbedili su plasman na WAGR.

Beloševac i Zečević slavili na petom Mastersu GCB

Radomir Beloševac i Đorđe Zečević ostvarili su pobede na petom ovosezonskom Masters turniru Golf kluba "Beograd", koji je održan na terenima na Adi Ciganliji.

Gudelj peti na otvorenom prvenstvu Slovačke

Srpski golf reprezentativac Branimir Gudelj ostvario je odličan rezultat na otvorenom amaterskom prvenstvu Slovačke. On je četvorodnevno takmičenje završio na odličnom petom mestu, a podijum mu je izmakao za samo dva udarca.

Marko Jokić i Jefimija Đorđević juniorski prvaci Srbije

Novi juniorski prvaci Srbije u golfu postali su Marko Jokić i Jelena Lainović u kategoriji do 21 godine. Jefimija Đorđević je odbranila je titulu Internacionalnog juniorskog prvaka Srbije u golfu u kategoriji do 16 godina, dok je u tom uzrastu među dečacima slavio Mađar Balint Zavacki.