Louri osvojio The Open

Irski golfer Šejn Louri došao je do najvećeg uspeha karijere pobedom na britanskom Openu koji je održan na terenima „Rojal Portraša“ u Antrimu, u Severnoj Irskoj.

Shane Lowry

Stuart Franklin/Getty Images

Louri je na kraju četvorodnevnog takmičenja imao 15 ispod para i za šest udaraca je bio bolji od Engleza Tomija Flitvuda. Najbliži njima dvojici bio je Amerikanac Toni Finau, koji je na trećem mestu imao sedam ispod para.

Zahvaljujući trijumfu na Openu, 32-godišnji Louri je osvojio svoj prvi mejdžor i na taj način nadoknadio ono što mu nije pošlo za rukom na US Openu pre tri godine. Irac je tada popustio poslednjeg dana, koji je započeo sa četiri udarca manje, ali je prepustio trijumf Dastinu Džonsonu.

Louri je u nedelju postao tek drugi Irac koji je osvojio Open, a prethodno je to uspeo još samo Padreg Harington, koji je na najvećem golf turniru na svetu slavio 2007. i 2008. godine.

Nesa

Cestitke za sona.moram da priznam da mi je on bio u trecem krugu favorita.razocarenja su tajger i narocito rori,koje su katastrofalne prve runde kostale kata

Odgovori 2 0

Vuds u tim za Prezidents kup izabrao i sebe

Erni Els i Tajger Vuds izabrali su timove za ovogodišnji Prezidents kup, prestižni turnir koji ćete moći da pratite na Sport Klubu Golf.

Mekilroju PGA nagrada za igrača godine

Ovogodišnji osvajač Fedeks kupa Rori Mekilroj po treći put u svojoj karijeri nagrađen je prestižnom nagradom Asocijacija profesionalnih golfera Amerike (PGA). Severnoirski golfer je iza sebe je ostavio prvoplasiranog sa PGA liste Bruska Kepku.

Niklaus: Teško da će Vuds oboriti moj rekord

Legendarni američki golfer Džek Niklaus veruje da će Tajgeru Vudsu biti izuzetno teško da nadmaši njegovih 18 pobeda na mejdžor turnirima.

Tajger: Pozne godine za sportistu, moram da se oporavim

Trostruki šampion Open Čempionšipa Tajger Vuds nije se plasirao u završnicu tog turnira, a to je tek drugi put 23 godine dugoj karijeri da je u jednoj sezoni na mejdžorima dvaput propustio „kat.“

Emotivni Leman se oprostio od Opena

Američki golfer Tomas Leman nije uspeo da izbori nastavak takmičenja na britanskom Openu, što mu je teško palo jer je to verovatno bilo njegovo poslednje učešće na najvećem turniru na svetu, a on tom prilikom nije uspeo da sakrije suze.

Vuds završio takmičenje na Openu

Američki golfer Tajger Vuds podsetio je na svoje najbolje dane u petak na Britiš Openu (The Open Championship), ali to nije bilo dovoljno da nastavi takmičenje na terenima "Rojal Portruša".

Mekilroj: Ukoliko pobedim, biće mi teško da ne zaplačem

Ovogodišnji Britiš Open (The Open Championship) održaće se u Severnoj Irskoj, što je drugi put u istoriji da se taj prestižni turnir održava van Engleske i Škotske. Rori Mekilroj biće domaći takmičar i kaže da će mu biti teško da sakrije emocije ukoliko pobedi.

Harington najavljuje sjajnu atmosferu na Britiš Openu

Trostruki mejdžor pobednik Padrejg Harington tvrdi da će igrači na Otvorenom prvenstvu Britanije (Open Championship) doživeti nešto što nisu imali prilike dosad.

Andrija Đorđević blistao na Adi

U Golf klubu na Adi održano je Juniorsko internacionalno i nacionalno prvenstvo Srbije.

Istorijski dan za školski golf

U četvrtak je u saradnji sa Golf asocijacijom Srbije i Saveza za školski sport na Adi ciganliji održano prvo državno prvenstvo za osnovce u golfu, na kome su se takmičili učenici iz deset gradova Srbije.

Dominacija Gudelja i Todorović

Od četvrtka do subote, na terenima golf kluba Beograd na Adi Ciganliji održano je Internacionalno amatersko prvenstvo Srbije u četiri kategorije. U muškoj konkurenciji obe titule osvojio je Branimir Gudelj, dok je u Nacionalnoj kategoriji kod dama, Lara Todorović odbranila titulu od prošle godine.

Mercedes Trophy prvi put u Srbiji

Golferi iz Srbije dobiće priliku ove godine da se prvi put takmiče na Mercedes Trophy turniru, koji nosi epitet naprestižnije serije amaterskih turnira.

Gledateljka tuži Rajder kup posle gubitka oka

Golferski tim Evrope je savladao ekipu Sjedinjenih Američkih Država (17½-10½) u Parizu u okviru čuvenog Rajder kupa, ali je turnir obeležila i nemila scena kada je teško povređena jedna žena u publici.

Prvi trijumf Tajgera Vudsa posle pet godina

Slavni američki golfer Tajger Vuds slavio je u nedelju na Tur šampionatu u Atlanti, što je njegova prva pobeda na PGA Turu još od 2013. godine.

Srpske golferke najbolje u Zagrebu

Na European lejdis tim šildu održanom u Zagrebu, na kojem je učestvovalo deset zemalja, Srbija je osvojila prvo mesto.