SKA na pobedu od titule

KHL 14. apr 201721:15 > 21:17
KHL
SK

Ekipa SKA iz Sankt Peterburga slavila je u četvrtom duelu finalne serije KHL i došla na korak od titule. Aktuelni šampion Metalurg iz Magnitogorska savladan je rezultatom 3:2.

Samo 27 sekundi bilo je dovoljno gostima da povedu. Viktor Antipin je iskoristio asistencije Birjukova i Mozjakina i kaznio neopreznost domaćina na početku utakmice.

Do kraja perioda nije bilo novih pogodaka, na obe strane viđeno je po jedno isključenje, a do poravnanja SKA dolazi posle nepuna 3 minuta igre u 2. trećini. Strelac tog pogotka bio je Dinar Hafizulin, asistirali su Šipačjov i Gusev. Šest minuta pre kraja perioda, aktuelni šampion je vratio prednost.

Proradila je finska veza, Tomi Santala je proigrao Oskara Osalu, koji lepo rešava kontru i Metalurg je sa golom prednosti ušao u poslednji period. Jasno je bilo da bi gosti morali što duže da čuvaju gol u cilju očuvanja rezultata i pobede, ali nisu uspeli u toj zamisli.

Posle 88 sekundi igre u poslednjoj trećini Andrej Zubarjev je šutirao i tom prilikom polomio štap, ali je pak zakačio Oskara Osalu i završio iza leđa Vasilija Košečkina. Odlučujući momenat susreta, bilo je isključenje Danisa Zaripova 10 minuta kasnije.

Reklo bi se da je ta kazna bila prestroga, a domaći su pauerplej iskoristili, Hafizulin je postigao svoj drugi gol i rešio meč. Iako je golman Košečkin završio na ledu, nije bilo razloga da se pogodak poništi. SKA sada ima veliku priliku da osvoji svoju drugu titulu u KHL ligi.

Meč loptu će imati u 5. utakmici serije, koja se igra u Magnitogorsku za dva dana.