KHL 16. apr 201717:02 > 17:04
KHL
SK

SKA iz Sankt Peterburga je šampion Kontinentalne hokejaške lige.

SKA je do titule u Gagarinovog kupa stigao u petom meču finalne serije sa Magnitogorskom u kome su hokejaši SKA slavili 5:3.

Ovo je druga titula za SKA koji je tako uz Dinamo iz Moskve, AK Bars i Metalurg postao četvrta ekipa sa po dve titule u KHL. Trener ekipe iz Sankt Peterburga, Oleg Znarev treći put je stigao do trofeja kao glavni trener neke ekipe u KHL.

MVP plej ofa je golman Magnitogorska, Vasilij Košečki. Možda je i čudno da je igrač poražene ekipe najbolji u plej ofu, a li Košečki je to svakako zaslužio svojim odbranama. Tokom finalne serije, ne računajući poslednji duel, Košečki je od 150 udaraca odbranio 148.

SKA je meč prelomio u drugoj trećini u kojoj su stigli i prestigli zaostatak od tri gola i poveli pred poslednju deonicu sa 3:2.

Osala je bio strelac prvog gola za Magnitogorsk u devetom minutu prve trećine, a već u četvrtom minutu druge trećine bilo je 2:0 nakon gola Antipina.

SKA je od sedmog minuta druge deonice zaigrao mnogo bolje, a što je najvažnije bili su efikasniji u realizaciji.

Gusev, Barabanov i Dadonov bili su strelci za preokret u drugoj trećini.

Kovalčuk je nakon samo devet sekundi igre u trećoj deonici doveo svoj tim na 4:2, pa nije mnogo igračima iz Sankt Peterburga zasmetao ni gol Kosova na isteku prvog minuta.

Pred sam kraj meča, Plotnikov je „overio“ titulu za SKA golom na prazan gol.