KHL: Avangardu posle penala derbi Istoka

KHL 5. dec 201718:36 > 18:44
KHL
SK

U derbiju Istočne konferencije KHL Avangar iz Omska savladao je boljim izvođenjem penala Avtomobilist iz Jekaterinburga. Metalurg je konačno u dobroj seriji.

Oklopnici Avangarda i Avtomobilista ukrstili su palice u Omsku, ali pobednik je odlučen tek u penal seriji. Posle 60 minuta rezultat je bio 1:1, golove su postigli Mihail Fisenko (Avangard) i Mihal Čajkovski (Avtomobilist). U produžetku su letele palice na sve strane, Aleksej Vasilevski i Maksim Minejev poslati su na klupu za kažnjene igrače na po pet minuta.

U duelu jedan na jedan bolji su bili domaći hokejaši, Ilja Mihejev je doneo petu uzastopnu pobedu Avangardu.

U seriju pobeda ušli su oklopnici Metalurga, dvostruki šampioni KHL karavana savladali su Sibir u Novosibirsku 2:1. Domaćini su poveli u trećem minutu i tako najavili još jedan poraz oslabljenog Metalurga, ali Valentin Kaletnik četiri minuta kasnije izjednačuje rezultat na 1:1. Krajem drugog dela Mat Elison je iskoristio fenomenalno dodavanje Krisa Lija i postavio konačnih 2:1.

Jugra je na svom ledu imala prednost od 3:1 na kraju prvog dela, ali su gol po gol u svakoj trećini oklopnici Lade izjednačili i došli do produžetka. Denis Zernov je golom u trećem minutu nastavka doneo 35 poen hokejašima iz Toljatija.

U ostalim mečevima, Amur je savladao Kulun 2:1 u Habarovsku, dok je u Astani Baris došao do bodova protiv Traktora golom Lindena Veja u produžetku.