Novi poraz SKA, novi rekord Mozjakina

KHL 19. dec 201719:46 > 22:15
KHL
SK

Posle šest godina Dinamo iz Minska uspeo je da uzme bod u Sankt Peterburgu. Oklopnici Metalurga prokockali su minimalno vođstvo u 52. minutu, dok su CSKA i Lokomotiv bez većih problema savladali Traktor i Spartak.

Getty Images/Thorsten Wagner

Hokejaši SKA samo su četiri puta u sezoni sa leda izašli oborenih palica, tri ekipe su uspele da im oduzmu bodove, a sada su se na listu velikih iznenađenja upisali i oklopnici Dinama iz Minska. Poveli su domaćini golom Ilje Kovaljčuka u 23. minutu, pet minuta kasnije Džek Skile je izjednačio, a Dimitrij Korobov preokrenuo na 2:1 u trećem delu. Spas i produžetak je šampionima doneo drugi gol Kovaljčuka, ali konačni pobednik je ipak odlučen u penal seriji. U Sankt Peterburgu slavili su Belorusi 3:2.

Oklopnici iz Magnitogorska na led protiv Vitjaža izašli su u najjačem sastavu ove sezone. Posle Alekseja Bereglazova i Krisa Lija u Metalurg se vratio i Vojtek Volski, a „bolovanje“ od 12 mečeva završio je Sergej Mozjakin. Ipak, sve to nije bilo dovoljno da upišu i šestu uzastopnu pobedu. U vođstvo su gosti došli jubilarnim 300. golom Sergeja Mozjakina u ligaškom delu šampionata, a ruki u redovima Vitjaža Borna Rendulić šestim golom u karavanu izborio se za nastavak meča. Golman domaćina Igor Saprikin odbranio je svih pet šuteva u produžetku i nastavo da blokira pakove i u penal završnici. Pobednčki gol postigao je Aleksej Kopejkin u petoj seriji.

Crvenoarmejci su na svom ledu slavili protiv Traktora 3:1 i upisali 12. uzastopnu pobedu. U svakoj trećini Moskovljani su spakovali po pak u mrežu gostiju, a Sergej Šumakov je golom u 32. minutu nastavio niz od sedam utakmica sa upisanim poenima

Lokomotiv je u Jaroslavu savladao Spartak iz Moskve 2:1. Pobeda je mogla biti i ubedljivija da je Jegor Korškov u 52. minutu uspeo iz penala da savlada golmana gostiju. Oklopnici Lokomotiva na četvrtom mestu sigurni su za nastavak takmičenja, dok Spartak i dalje balansira na granici ulaska u plej – of, osmi je u Istočnoj konferenciji. Golman Lokomotiva upisao je stotu pobedu u karavanu.

U okviru proslave 10 godina karavana replika Gagarinovog trofeja i pak poslati su u svemir. A na ledu dodela nagrada za jubilarne golove u šampionatu. Pred početak utakmice CSKA – Traktor pločicu sa ugraviranim imenom i jubilarnim golom prvi je dobio Vladimir Antipin koji je 12. novembra 2009. u dresu Salavat Julaeva spakovao u mrežu 5.000. pak.

U istoriju se se upisali i Aleksandar Niživiji – prvi gol u karavanu, Nikolaj Bušuev – 10.000, Denis Bodrov – 15.000, Stanislav Aljševski – 20.000, Stanislav Čistov – 25.000, Rajan Stoa – 30.000 i Nikita Jazkov – 35.000. U toku sezone i njima će biti dodeljene specijalne nagrade.

Rezultati: Lokomotiv Jaroslav – Spartak Moskva 2:1 (2:0, 0:0, 0:0), CSKA Moskva – Traktor Čeljabinsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), Vitjaž Moskva – Metalurg Magnitogorsk 2:1 (0:0 ,0:0, 1:1, 0:0, 1:0), SKA Sankt Peterburg – Dinamo Minsk 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:2).