KHL: Avtomobilist novi lider Istoka

KHL 29. dec 201718:08 > 21:23
KHL
SK

Pobedom 4:3 nad Dinamom iz Moskve hokejaši Avtomobilista izbili su na čelo Istočne konferencije KHL karavana. Sibir je bio ubedljiv 4:1 u duelu sa Barsom, CSKA bez problema protiv Lade do 2:1.

Minas Panagiotakis, Getty Images

Iako su oklopnici Lade motivisani pobedom protiv Lokomotive ušli samouvereno u meč sa Crvenoarmejcima, pa čak i poveli u 11. minutu golom Gregorija Belousova, dobra volja i želja nisu bili dovoljni za pobedu. Gosti iz Moskve izjednačili su projektilom Andreja Svetlakova, a za konačnih 2:1 zaslužan je reprezentativac Rusije Kiril Kaprizov.

Avtomobilist i Dinamo iz Moskve ukrstili su palice u Jekaterinburgu, domaćini su nastavili pobednički niz, a na golu je još jednom blistao Jakub Kovar. Oklopnici Avtomobolista su meč rešili već u 26. minutu, golovima Andreja Obidina, Anatolija Goljiševa, Aleksandra Torčenjuka i Nikolaja Timašova poveli su sa 4:1, jedini pogodak za goste postigao je Petunin.

Poslednja trećina pripala je Dinamu, ali nisu uspeli da stignu za njih preveliku prednost domaćina, na korak do izjednačenja Moskovljane su doveli Igor Ignatuškin i Nikita Komarov.

U Novoibirsku su oklopnici Sibira završili seriju mečeva na svom ledu pobedom 4:1 protiv Barsa. Veliki posao domaćini su završili u prvoj trećini, kad su Vjačeslav Osnovin i Nikolaj Demidov iskoristili prednost dva igrača više i za 50 sekundi spakovali dva paka u mrežu Aleksandra Šaričenkova. Reprezentativac Rusije Danis Zaripov je ublažio prednost u drugoj trećini, ali je Aleksandar Bergstorm poentirao deseti meč za redom za 3:1, a Finac Jonas Enlud postavio konačnih 4:1 u 56. minutu.

Tom pobedom Sibir je došao na korak od plej-of zone, zaostaje za Amurom dva boda, dok je Bars na trećem mestu Istočne konferencije sa istim brojem bodova kao i Neftehimik i bodom zaostatka za vodećim Avtomobilistom.

Ni promena trenera nije pomogla oklopnicima Admirala da prevaziđu lošu igru i na pet uzastopnih mečeva na svom ledu konačno osvoje bodove, savladali su ih kineski Zmajevi 2:0. Golman gostiju iz Pekinga Magnus Helberg odbranio je svih 28 pokušaja domaćih hokejaša da postignu gol i tako zabeležio šesti šat – aut ove sezone. Golove za Kunlun Red Star postigli su Brendon Ip u petom minutu i Lukas Lesio 48 sekundi pre kraja.

Hokejaši Avangarda dva puta u prvom delu nisu iskoristili prednost od dva igrača više protiv Neftehimika, pa su gosti to kaznili i golovima Damira Šaripzjanova i Pavela Kulikova poveli sa 2:0. Posle burne prve trećine nastavak je bio bez isključenja. Avangard je uspeo da izjednači, Galimov i Kugrišev spakovali su pak iza leđa golmana gostiju, izjednačili rezulat na 2:2 i obezbedili još pet minuta igre.

Za konačno slavlje Neftehimika od 3:2 posle dva uzastopna poraza zaslužan je Andrej Nestrašil koje matirao Dominika Furča posle samo 32 sekunde igre u nastavku meča.

Do produžetka su stigli i oklopnici Jugre i Salavat Julaeva, a pobedu od 4:3 gostima iz Ufe doneo je Linus Omark samo sekundu pre kraja.

Nepun minut delio je hokejaše Sočija i Barisa od produžetka, ali je 36 sekundi pre kraja američki internacionalac u redovima Sočija Kejsi Velman savladao Sergeja Kudriavceva za 3:2 i gosti su posle dva poraza proslavili 19. pobedu u sezoni.

Rezultati: Admiral Vladivostok – Kunlun Red Star Peking 0:2 (0:2, 0:0, 0:2), Sibir Novosibirsk – Bars Kazanj 4:1 82:0, 0:1, 2:0), Avangard Omsk – Neftehimik Nižnjekamsk 2:3 (0:2, 2:0, 0:0, 0:1), Baris Astana – Soči 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), Avtomobilist Jekaterinburg – Dinamo Moskva 4:3 (3:1, 1:0, 0:2), Jugra Hanti Masijsk – Salavat Julaev Ufa 3:4 (1:1, 1:1, 1:1, 0:1), Lada Toljati – CSKA Moskva 1:2 (1:0, 0:2, 0:0), Severstal – Torpedo 3:2 (1:2, 2:2, 0:0), Dinamo Minsk – SKA 3:3 (0:1, 4:1, 2:1).