KHL: Gosti tri puta bolji posle penala

KHL 3. jan 201815:48 > 19:28
KHL
SK

U prvim duelima u 2018. u KHL karavanu Sibir, Lokomotiv i moskovski Dinamo slavili su u gostima posle penala, dok su Avangard, Dinamo iz Miska i Jugra gostovanje završili pobedama za 60 minuta. CSKA je jedina ekipa koja je u derbiju dana savladala na svom ledu Jokerit 2:1.

Minas Panagiotakis, Getty Images

Posle gola Nikite Pivcakina u 14. minutu hokejaši Metalurga propustili su tri sigurne šanse da savladaju Dinamo iz Minska, pa su u poslednjoj trećini kažnjeni golovima Jevgenija Koviršina i Jevgenija Lisoveca. Iako su domaćini uputili 44 šuta ka golu oklopnika iz Minska, švedski reprezentativac Jonas Enrot zaustavio je 43 paka za 17 pobedu beloruskog tima.

Crvenoarmejci su u „Ledenom dvorcu“ u Moskvi poveli protiv gostiju iz Finske kad je Sergej Šumakov asistenciju Bogdana Kiseleviča pretvorio u pogodak. Oklopnici Jokerita uspeli su u drugom delu da se odbrane sa dva igrača manje i u nastavku su stalnim napadima uspeli da dođu do izjednačenja. U produžetak je meč odveo Peter Regin koji je savladao raspoloženog Ilju Sorokina u 45. minutu. Za jedino slavlje domaće ekipe u prvim mečevima posle praznične pauze zaslužan je Valerij Ničuškin.

Martin Rose, Getty Images

Oklopnici Sibira u prvom meču u 2018. savladali su u penal seriji Amur 3:2. Češki internacionalac Tomas Zohorna dva puta je donosio prednost Sibiru, ali gosti iz Habarovska se nisu predavali. U 11. munutu je Jonas Enlud izjednačio na 1:1, a u 55. Slovenac Rok Tičar vodi meč u produžetak. Kako su u nastavku mreže mirovale, pobednika su odlučili penali. Jedini precizan u duelu jedan na jedan bio je Vjačeslav Osnovin u četvrtoj seriji za konačnih 3:2 za Amur.

Još dva duela KHL karvana završena su posle penala. Dinamo iz Moskve je u Čeljabinsku savladao Traktor 3:2, a posle 10 golova za 60 minuta Lokomotiv je u Jekaterinburgu slavio protiv Avtomobilista 6:5.

Novu kalendarsku godinu Avangard iz Omska počeo je sa novim trenerom i pobedom u Pekingu protiv Kunluna. Posle 13. poraza od 21 izlaska na led sa klupe Avangarda je otišao Belorus Andrej Skabelka, a ekipi će od narednog meča predvoditi trener mlade ekipe German Titov.

Gol seriju u Pekingu počeo je Jevgenij Medvedev u 11. minutu, a samo 45 sekundi kasnije Danil Faizuln povećao je na 2:0. Još jednom je Faizulin zatresao mrežu domaćeg golmana Magnusa Helberga minut pre kraja drugog dela da bi konačnih 4:0 postavio Ilja Mihejev šest sekundi pre poslednjeg zvuka sirene. Golman Oleg Šilin posle 32 odbranjena projektila uknjižio je četvrti šat-aut u sezoni.

Iako su hokejaši Jugre izgubili svaku šansu za plej-of i nastavak takmičenja u duelu sa Barisom u Astani tri puta su iskoristili igrača više i do 37. minuta poveli golovima Aleksandra Ugolnikova sa 3:0. U poslednjoj trećini Kazahstanci su natavili sa opsadom gola Ilje Proskurjakova, ali su samo uspeli da ublaže poraz i stignu do 3:2.

Rezultati: Amur Habarovsk – Sibir Novosibirsk 2:3 (1:1, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1), Kunlun Red Star Peking – Avangard Omsk 0:4 (0:2, 0:1, 0:1), Traktor Čeljabinsk – Dinamo Moskva 2:3 (1:0, 0:0, 1:2, 0:0, 2:3), Avtomobilist Jekaterinburg – Lokomotiv Jaroslav 5:6 (1:1,2:2, 2:2, 0:0, 0:2), Metalurg Magnitogorsk – Dinamo Minsk 1:2 (1:0, 0:0, 0:2), Baris Astana – Jugra Hanti Masijsk 2:3 (0:2, 0:1, 2:0), CSKA Moskva – Jokerit Helsinki 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0).