SKA, CSKA i Jokerit obezbedili plej-of

KHL 9. jan 201818:50 > 20:50
KHL
SK

Amur je posle pobede protiv Barisa na osmom mestu Istočne konferencije KHL karavana, a SKA, CSKA i Jokerit obezbedili su nastavak takmičenja. Oklopnici CSKA 11. put u nizu savladali su Avtomobilist.

Martin Rose, Getty Images

Poslednji put su hokejaši iz Jekaterinburga slavili protiv Crvenoarmejaca 1:0 daleke 2010. Iako su imali šansu da prekinu negativnu seriju od 10 poraza i konačno proslave pobedu, oklopnici Avtomobilista nisu iskoristili prednost od 2:1 iz prvog dela meča. Sergej Šumakov izjednačio je pred kraj druge trećine, a prednost od 3:2 doneo je Valerij Ničuškin u 44. minutu. Do kraja meča još po pak je viđen u svakoj mreži, Ivan Telegin je povećao prednost domaćina na 4:2, a poraz je ublažio Anatolij Golišev u 58. minutu.

Kunlun je posle velike borbe u Sankt Peterburgu ipak morao da položi palice pred šampionom. Gosti su poveli golom posle manje od tri minuta igre golom Tajlera Beka, ali su hokejaši SKA preokrenuli rezultat projektilima reprezentativca Rusije Sergeja Plotnikova i Nikite Guseva. Do kraja prve trećine gosti iz Pekinga izjednačili su kad je Korija Kejna spakovao pak iza leđa golmana Igora Šestjorkina. U drugom i trećem delu po pak u mreži Kineza, Nikolaj Prohorkin i drugi put Sergej Plotnikov savladali su Magnusa Helberga za konačnih 4:2

Oklopnici Amura su u na svom ledu savladali Baris 3:1 i osvojili važne bodove za nastavak takmičenja. Poveli su golom Jana Kolara polovinom drugog dela, ali su gosti iz Astana iskoristili igrača više u 42. minutu i projektilom Kevina Dalmana izjednačili na 1:1. Posle samo 20 sekundi i greške odbrane Barisa pak je sa plave linije u mrežu spakovao Aleksandar Gorškov. Trener Barisa Andrej Mertjemanov tražio je čelendž, pogodak je priznat, a konačnih 3:1 postavio je Gregorij Berdjukov 88 sekundi kasnije.

Jokerit je u Helsinkiju savladao Traktor 3:0, i to je šesta pobeda Finaca u poslednjih sedam mečeva sa oklopnicima iz Čeljabinska. Golman domaćina Rajan Zapolski upisao je deveti šat-aut ove sezone. Vitjaž je bez problema savladao Ladu 5:1, a Admiral je posle početnog vođstva Jugre u Vladivostoku slavio 2:1. Lokomotiv je u Minsku bio ubedljiv protiv Dinama 3:1.

Plej-of su za sada obezbedili SKA iz Sankt Peterburga, CSKA iz Moskve i Jokerit Helsinki, a bez šansi za nastavak takmičenja ostali su Dinamo Riga, Jugra Hanti Masijsk i Lada Toljati.

Rezultati: Amur Habarovsk – Baris Astana 3:1 (0:0, 1:0, 2:1), Admiral Vladivostok – Jugra Hanti Mansijsk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), CSKA Moskva – Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 (1:2, 1:0, 2:1), Dinamo Minsk – Lokomotiv Jaroslav 1:3 (0:0, 1:1, 0:2), Jokerit Helsinki – Traktor Čeljabinsk 3:0 (:0, 1:0, 1:0), Vitjaž Moskva – Lada Toljati 5:1 (2:0, 2:1, 1:0), SKA Sankt Peterburg – Kunlun Red Star Peking 4:2 (2:2, 1:0, 1:0).