Minimalac SKA, Bergstrom četvrti na večnoj listi

KHL 11. jan 201820:02 > 20:08
KHL
SK

Aleksandar Bergstrom stigao je do četvrtog mesta KHL karavana po broju mečeva na kojima je upisao bodove kad je u 56. minutu duela sa Avangardom savladao Dominika Furča i doveo Sibir u vođstvo od 3:2.

Iako su oklopnici Lokomotiva izgubili u Sankt Peterburgu ipak su uspešno završili borbu za plej-of. Sibir je na svom ledu dočekao Avangard iz Omska i posle vođstva gostiju u prve dve trećine, Nikolaj Demidov je izjednačio u 44. minutu, Bergstrom preokrenuo na 3:2, a konačnih 4:2 postavio je Aleksandar Šarov tri minuta pre kraja meča.

Tim golom Bergstrom je produžio niz utakica na kojima je upisivao poene na 14 i izjednačio se sa Aleksandrom Ovečkinom i Aleksandrom Radulovim. Prva ekipa Zapadne konferencije SKA iz STP dočekala je ekipu Lokomotiva iz Jaroslavlja.

Ekipa iz carskog grada nije u najboljoj formi u poslednjih 20 dana pa se protiv četvrte ekipe Zapadne konferencije očekivao tvrd meč. Odmah se pokazalo u prvoj trećini u kojoj je Lokomotiv bio bolja ekipa veći deo tog dela meča, ali nije uspeo da iskoristi čak tri situacije u kojima je imao igrača više.

Drugi period je doneo bolju igru ekipe iz SKP koja je uspela zahvaljujući dobroj odbrani i penalti kilingu koji je najbolji u ligi, da odoli svim napadima a onda kada je dobila priliku za igrača više isto i realizuje.

Neverovatnom asistencijom Vadim Šipačjov je uposlio Patrika Herslija koji je smestio pak iza leđa Aleksandra Sudniciva.

Da nije bilo sjajnih Sudniciva i sa duge strane Igora Šestjorkina verovatno bi na ovoj utakmici palo više golova, ali su i jedna i drugi golman bili brilijantni na ovom meču.

Treća trečina nije donela nikakve promene iako je u psolednjim trenucima meča Dmitri Kvartalnov pokušao bez golmana sa 6 igrača da dođe do izjednačenja.

Iz Zapadne konferencije plej-of su već obezbedili SKA, CSKA, Jokerit i Lokomotiv, a sa Istoka smo je Bars Kazanj siguran za nastavak takmičenja. Admiral je u Vladivostoku savlado Baris iz Astane 3:1, dok je Avtomobilist u Jekaterinburgu deklasirao Vitjaž 5:1.