KHL: Avangard, Metalurg i SKA lako do novih bodova

KHL 18. jan 201818:40 > 20:16
KHL
SK

U klasiku ruskog hokeja palice su u Omsku ukrstile ekipe Avangarda i Traktora, a oklopnici iz Čeljabinska uspeli su da osvoje bodove protiv favorizovanih domaćina. Metalurg je na gostovanju savladao Jugru 3:0, a SKA je na svom ledu nadigrao Admiral 7:2.

Minas Panagiotakis, Getty Images

Za hokejaše Metalurga gostovanja u Hanti-Mansijsku postala su jedna od najneugodnijih u poslednjih nekoliko godina. Oklopnici iz Magnitogorska nisu pobedili na gostovanju Jugri poslednje četiri utakmice. Sve dok Ilja Samsonov nije spustio zavesu ispred gola, odbranio 22 šuta domaćina i upisao četvrti šat-aut u sezoni. Strelci za Lisice bili su Mat Elison, Oskar Osala i Vojtek Volski. Poslednja dva gola Osala i Elison postigli su u razmaku od 25 sekundi u poslednja dva minuta meča.

U duelu ekipa čiji će golmani Pavel Francuz i Dominik Furh braniti boje Češke na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu bolje se snašao čuvar mreže Traktora. Avangard je prvi došao u vođstvo kad je Andre Peterson iskoristio prednost igrača više, da bi možda i ključni momenat meča bila greška jednog od najboljih igrača domaćeg tima u poslednji pet mečeva Jevgenija Medvedeva. Napadač je predao pločicu Igoru Poligalovu iz protivničke ekipe i omogućio mu sutiaciju jedan na jedan sa golmanom Dominikom Furhomkoju je napadač Traktora završio u svoji korist.

Na šest minuta do kraja meča fantastičnom akcijom Pola Ščečure i Ričarda Gingea Traktor je došao do vođstva od 2:1 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Tom pobedom oklopnici iz Čeljabinska probili su se na šesto mesto Istočne konferencije i značajno povećali šanse da ostane u plej-of zoni.

I u Jekaterinburgu su slavili gosti, Baris iz Astane savladao je Avtomobilist 4:2. Iako su domaćini 43 puta pokušali da ugroze gol Sergeja Kadriarceva, kazahstanski golman dozvolio je samo dva paka u mreži.

Lada i Sibir su u Toljatiju igrali bez golova 58 minuta, sve dok švedski internacionalac Patrik Zakrison nije matirao domaćeg golmana Aleksandra Lazušina za minimalnu pobedu hokejaša iz Novosibirska od 1:0.

Nikita Prohorkin je u Sankt Peterburgu spakovao četiri paka u mrežu Igora Bobkova i uz asistenciju Patriku Hersleju sa četiri poena najefikasniji je igrač duela između SKA i Admirala. Ilja Kabulkov je 30. rođendan proslavio golom u 40. minutu, a za branioce titule precizan je bio i Sergej Kalinin. Za goste precizni su bili Samvel Mnastjan pred kraj prvog dela igre i Vadim Pereskokov u 56. minutu. Nikita Gusev upisao je tri asistencije.

Moskovski derbi između Dinama i Spartaka pripao je oklopnicima u crveno-beloj opremi. Posle dve trećine ravnopravne igre i rezultat 2:2, oklopnici Spartaka su u poslednjem delu golovima Dimitrija Kalinjina, Dimitrija Černjika i Aleksandra Hohlačeva, uz dva ogla domaćina, slavili sa 5:4.

Prava drama viđena je u Čerepovecu gde je domaći Severstal poveo sa 2:0 protiv Lokomotiva, ali su gosti u drugoj trećini preokrenuli na 4:2. Na drugi odmor otišlo se sa rezultatom 4:3 jer je Pavel Černov iskoristio prednost igrača više na ledu i smanjio vođstvo gostiju. U poslednjem delu viđena su tri gola, dovoljno da Severstal izjednači i odvede meč u produžetek gde je Brendon Kozun sa centra u prvoj sekundi matirao Aleksandra Sundstina za 6:5 i 23 pobedu Lokomotiva ove sezone.

Posle tri poraza u gostima Kunlun Red Star savladao je Dinamo iz Rige 3:1, ali bez obzira na nove bodove u karavanu kineska ekipa neće igrati u nastavku šampionata.

U petak na programu SK2 možete pogledati još jedan veliki derbi KHL karavana izmđeu Salavat Julaeva iz Ufe i CSKA iz Moskve.

Rezultati: Avangard Omsk – Traktor Čeljabinsk 1:2 (1:1, 0:0, 0:1), Avtomobilist Jekaterinburg – Baris Astana 2:4 (0:1, 1:2, 1:1), Jugra Hanti Mansijsk – Metalurg Magnitogorsk 0:3 (0:0, 0:1, 0:2), Lada Toljati – Sibir Novosibirsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), Severstal Čerepovec – Lokomotiv Jaroslav 5:6 (2:0, 1:4, 2:1, 0:1), Dinamo Moskva – Spartak Moskva 4:5 (1:0, 1:2, 2:3), Dinamo Minsk – Kunlun Red Star Peking 1:3 (0:1, 1:2, 0:0), SKA Sankt Peterburg – Admiral Vladivostok 7:2 (2:1, 4:0, 1:1).