Avangard spakovao sedam lakih komada u mrežu Salavata

KHL 5. mar 201816:40 > 19:53
KHL

U KHL šampionatu odigrani su drugi mečevi četvrtine finala plej-ofa Istočne konferencije, Avtomobilist je na svom ledu savladao Metalurg sa 2:1 i izjednačio u seriji na 1-1, Omsk je deklasirao domaći Salavat Julajev 7:2 (1-1 u seriji), dok je Traktor posle 4:1 poveo sa 2-0 protiv Neftehimika.

Richard Wolowicz/Getty Images

Oklopnici Avtomobilista poveli su u 13. minutu golom Aleksandra Kučerjavenka, a samo 81 sekundu kasnije gosti su ostali bez napadača Mata Elisona koji je kažnjen jer je Jevgenija Česalina udario u glavu. Na 2:0 povisio je Jegor Milovzonov, a sve što su oslabljeni gosti uspeli da urade jeste da projektilom Denisa Platonova smanje na 2:1.

Serija se seli u Magnitogorsk gde se igraju naredna dva meča.

U Ufi su hokejaši iz Omska matirali domaćine već u prvom delu kad su za samo devet sekundi poveli sa 2:0. Najefikasniji na utakmici bio je švedski reprezentativac Andre Peterson koji je u mrežu domaćina tri puta spakovao pak. Linus Omark isključen je do kraja meča na samom startu poslednje trećine jer je palicom napao strelca drugog gola za Avangard Ansela Galimova.

Naredna dva meča igraju se u Omsku 7. i 8. marta.

Traktor je upisao dve pobede u isto toliko mečeva, protiv Neftehimika su u drugom duelu slavili sa 4:1. Pobeda domaćina nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, poveli su sa 2:0 golovima Ričarda Gringa i Marsela Šolohova, da bi Oleg Piganovič u 37. minutu iskoristio prednost igrača više i smanjio na 2:1. Poslednja trećina donela je još dva gola oklopnicima Traktora, Linus Videlj i Aleksej Kručinin osigurali su drugu pobedu pred odlazak u Nižnjekamsk.

Bars je u Kazanju i drugi put savladao Amur. U drugi meč gosti su ušli mnogo ozbiljnije, poveli su u 19. minutu golom Kirila Raskazova, ali su hokejaši Barsa posle samo 21 sekunde igre u drugoj trećini izjednačili projektilom Antona Landera. Preokret je doneo Stanislav Galiev, ali nadu oklopnicima iz Habarovska da mogu do prve pobede doneo je Tomaš Zorna u 35. minutu, pa se na drugi odmor otišlo pri rezultatu 2:2. Odlučujući pogodak na utakmici za vođstvo od 2-0 u seriji postigao je Kanađanin Džastin Azevedo četiri minuta pre kraja susreta.

U utorak na SK3 od 17.00 možete u direktnom prenosu pratiti meč između Torpeda i Lokomotive. Posle dva odigrana duela oklopnici iz Jaroslavlja vode sa 2-0.

Rezultati: Avtomobilist Jekaterinburg – Metalurg Magnitogorsk 2:1 (1:0, 1.1, 0:0), Traktor Čeljabinsk – Neftehimik Nižnjekamsk 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), Salavat Julaev Ufa – Avangard Omsk 2:7 (0:2, 2:3, 0:2), Bars Kazanj – Amur Habarovsk 3:2 (0:1, 2:1, 1:0).