Bars poveo 3-1, Traktor izjednačio protiv Salavata

KHL 21. mar 201815:09 > 18:08
Martin Rose, Getty Images

Hokejaši Barsa poveli su protiv Metalurga sa 3-1 u polufinalu plej-ofa Istočne konferencije KHL šampionata. U Čeljabinsku je Traktor protiv Salavat Julaeva izjednačio na 2-2.

Richard Heathcote, Getty Images

Oklopnici Barsa su još jednom pokazali mnogo bolju igru od hokejaša Metalurga. Poveli su u sedmom minutu golom Alekseja Potapova koji je posle greške odbrane domaćina savladao Ilju Samsonova.

Jan Kovar je izjednačio u 13. minutu, pa se na prvi odmor otišlo sa nerešenim rezultatom. Drugi deo doneo je novo vođstvo Barsa, jedan od glavnih „šrafova“ ekipe iz Kazanja češki reprezentativac Jirži Sekač iskoristio je igrača više i postigao treći gol u doigravanju.

Asistencija bivše „Lisice“ Danisa Zaripova presudila je domaćinima, Stanislav Galijev je spakovao i treći pak iza leđa Samsonova.

Do kraja meča sve što su oklopnici Metalurga mogli da urade jeste da ublaže poraz, posle timske kazne za Bars i greške Sekača, Kovar je realizovao dodavanje Vojteka Volskog i smanjio na 3:2 (1:1, 0:1, 1:1).

Serija se seli u Kazanj gde će hokejaši Barsa u petak imati prvu priliku da pred svojom publikom izbore plasman u finale Istočne konferencije.

Traktor je u Čeljabinsku savladao Salavat 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) i izjednačio u seriji na 2-2. Poveli su u devetom minutu golom Nika Bejlena, a jedini ozbiljniji otpor koji su gosti uspeli da pruže jeste projektil Temu Hartikainena koji je u 16. minutu završio iza leđa Vasilija Demčenka.

Lagano su u drugom delu poentirali Ričard Gjunge i Aleksandar Šarov, a za konačnih 4:1 pobrinuo se Artjom Borodkin koji je u 52 minutu iskoristio prednost igrača više i spakova pak u mrežu Salavata.

Serija se seli u Ufu gde se u petak igra peti meč polufinalne serije plej-ofa Istočne konferencije.