SKA u finalu Zapada, CSKA i Jokerit za istoriju

KHL 22. mar 201821:03 > 21:28
KHL

Hokejaši SKA su savladali Lokomotivu 4-1 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije i plasirali se u finale. U drugom polufinalu CSKA i Jokerit odigrali su najduži meč u istoriji KHL šampionata. Posle 143 minuta Mika Niemi postigao je pobednički pogodak za Jokerit.

Minas Panagiotakis, Getty Images

U Moskvi su poveli oklopnici iz Helsinkija golom Brajana O’ Nila koje je u četvrtom minutu iskoristio isključenje Ivana Telegina i savladao Ilju Sorokina.

Nepunih šest minuta kasnije Kiril Kaprizov je prvi put u 2018. spakovao pak iz leđa golmana. Posle posta od skoro tri meseca i 17 utakmica Kaprizov je tim golom odveo meč u produžetak jer narednih 49 minuta pak nije hteo u mrežu.

Crvenoarmejci su ka golu Karija Rame u prvih 60 minuta uputili 31 šut, dok su Finci imali 19 pokušaja da postignu pogodak. U nastavku odnos udaraca bio je 53:27 za CSKA.

Oklopnici CSKA i Jokerita odigrali su tri produžetka bez golova. U 128. minutu posle gužve pred golom Finaca Roman Ljubimov spakovao je pak iza leđa  Karija Rame, ali je pogodak poništen jer je golman u dvoboju sa Džefom Platom ostao bez kacige.

Posle 143 minuta velike borbe i 47 šuteva ka golu Ilje Sorokina Mika Neimi postigao je pogodak i osigurao šesti meč u seriji u peatak u Helsinkiju.

Najduži odigran meč do sada u KHL šampionatu trajao je 118 minuta i 47 sekundi. Oklopnici Severstalja i Lokomotiva igrali su četvrti meč polufinala Zapadne konferencije kada je Denis Kazionov postigao pogodak u 59. minutu produžetka.

U Sankt Peterburgu je u petom meču odlučen pobednik drugog polufinala Zapadne konferencije, oklopnici SKA savladali su Lokomotivu 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

Domaćini su došli u vođstvo golom Ilje Kovaljčuka koji je u 14. minutu savladao Aleksandra Sundstina. Na 1:1 izjednačio je Ivan Lekomcev, ali nade Lokomotiva da mogu da iznenade branioce titule pale su u vodu posle osam minuta kad je Vadim Šipačjov posle asistencije Kovaljčuka postigao četvrti pogodak u plej-ofu.

Tačku na polufinalnu seriju stavio je Ilja Kabulkov početkom trećeg dela.

Hokejaši SKA četvrti put za redom, šesti ukupno, stigli su do finala Zapadne konferencije gde ove godine u prva dva duela na svom ledu dočekuju pobednika dvoboja CSKA – Jokerit.