Druga pobeda SKA u armijskom derbiju

KHL 2. apr 201820:53 > 21:23
KHL
SK

Hokejaši iz Sankt Peterburga su u trećoj utakmici finala plej-ofa Zapadne konferencije KHL šampionata savladali u Moskvi CSKA 5:2 (2:1, 1:1, 1:0) i poveli 2:1 u seriji.

U Ledenom dvorcu u Moskvi gosti iz Sankt Peterburga poveli su u 17. minutu golom Patrika Torensena, ali je samo minut kasnije Kiril Petrov savladao Mika Koskinena i izjednačio na 1:1. Na prvi odmor hokejaši su otišli posle gola Jarna Koskirante 54 sekunde pre sirene.

I samo što su krenuli sa centra posle nekoliko dodavanja pak je u mrežu najboljeg golmana marta Ilje Sorokin aspakovao Patrik Hersli, a dva minuta kasnije i Nikita Gusev za 4:1.

Promena na golu domaćina usporila je napad SKA, Lars Johanson je zaustavio 12 udaraca gostiju, a Mihail Grigorenko ublažio je katastrofu projektilom u 33. minutu.

Završni udarac „crvenoarmejcima“ zadao je Aleksandar Barabanov kad je 136 sekundi pre kraja spakovao pločicu u praznu mrežu.

Legendarni Pavel Dacjuk odigrao je 100. meč u dresu SKA.

Jamie Squire, Getty Images

Oklopnici CSKA u treći duel finalne serije ušli su igrački oslabljeni, na spisku nije bilo povređenih Ivana Telegina, Sergeja Šumakova i Maksima Šalunova. Iako to može da bude olakšavajuća okolnost za domaćine, ipak Armejci neverovatno igraju ove sezone, ne samo što su bili ubedljivo najbolji u prvom delu već je ledena družina Olega Znaroka na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu činila veći deo reprezentacije Rusije.

Naredni meč armijski timovi igraju u sredu u Moskvi, a zatim se serija vraća u Sankt Peterburg. I Taj duel možete u direktnom prenosu pratiti na programima Sport Kluba.

U utorak u Čeljabinsku treći duel finala Istočne konferencije igraju Traktor i Bars, susret počinje u 16:00 uz direktan prenos na SK3.