CSKA uzvratio udarac u seriji protiv SKA

KHL 4. apr 201820:58 > 21:46
Martin Rose, Getty Images

Hokejaši CSKA izjednačili su u finalnoj seriji plej-ofa Zapadne konferencije na 2-2 protiv branioca titule SKA pobedom 2:1 (0:0, 0:1, 2:0). Serija se sada vraća u Sankt Peterburg gde u petak armijski timovi igraju peti meč.

Počelo je opsadom gola gostiju, ali je Miko Koskinen zaustavio sve pokušaje Moskovljana da postignu pogodak. Kako to obično biva, kad se ne iskoriste dobre prilike primi se gol.

U 14. minutu nastavka Vjačeslav Vojinov iskoristio je prednost igrača više i zatresao mrežu najboljeg golmana marta Ilje Sorokina. Do kraja druge trećine mreže su mirovale, a oklopnici CSKA još jednom su imali više pokušaja da poentiraju, ali je finski internacionalac Koskinen bio na pravom mestu.

Pred kraj trećine posle grubog starta Mihaila Pašnina nad Patrikom Toresenom, Ilja Kovaljčik je ušao u duel sa domaćim defanzivcem, pa su obojica napustila led uz kaznu od dva minuta.

Metu Robinsonu nije trebalo mnogo da po izlasku na led u poslednjem delu izjednači rezultat, posle samo 37 sekundi na sveže očišćenom ledu Robinson je uputio projektil ka Koskinenu i na semaforu je pisalo 1:1.

Konačan rezultat postavio je Valerij Ničuškin u 43. minutu, posle asistencije Sergeja Andronova spakovao je pak iza leđa Mike Koskinena za drugu pobedu Moskovljana i izjednačenje u seriji od 2-2.

Sledeći meč armijski timovi igraju u petak i taj susret možete u direktnom prenosu pratiti na SK6.

U četvratk u Čeljabinsku četvrti put se u finalnoj seriji Istočne konferencije sastaju Traktor i Ak Bars, oklopnici iz Kazanja vode 3-0 i imaju prvu priliku za četvrti plasman u finale KHL šampionata.