KHL: Ak Bars poveo 2-0 u finalnoj seriji

KHL 16. apr 201820:16 > 21:10
Doug Pensinger, Getty Images Sport

Hokejaši Ak Barsa i u drugom susretu finalne serije KHL šampionata na svom ledu u Kazanju pobedili su CSKA sa 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) i poveli rezultatom 2:0 u finalnoj seriji.

Gotovo da je utakmica bila identična kao i pre dva dana kad su domaći boljom i disciplinovanijom igrom slomili velikog protivnika. Čak je u rezultatskom smislu meč imao identičan tok i opet su Moskovljani imali tri šuta ka golu više od domaćina, ali nisu uspeli da više puta spakuju pak u mrežu Emila Garipova.

Velike zasluge za dobru igru CSKA ima i povratak na led Kirila Kaprizova, ali problem za „Crvenoarmejce“ predstavlja činjenica da u timu u ponedeljak nije bilo Sergeja Šumakova i Meta Robinsona.

Ak bars je mnogo bolje počeo utakmicu iako su hokejaši na početku propustili dve kolosalne šanse jer je na golu gostiju blistao Ilja Sorokin koji je između stativa zamenio Larsa Johansona.

Nedisciplina i slabe odluke pojedinih igrača koštale su Moskovljane primljenog gola u 10. min. I dok dlanom o dlan ostali su sa dva igrača manje, a takvu prednost kavalitetni sastav Ak Barsa ne propušta. Mrežu Sorokina pocepao je Džastin Azevedo snažnim udarcem sa 5, 6 metara.

Ekipa iz Kazanja je do kraja prvog dela imala još nekoliko šansi da duplira prednost, ali su za propuštene prilike kažnjeni u posledenjem minutu prve trećine.

CSKA je prvi put u finalnoj seriji dobio igrača više, a tu prednost je u gol pretvorio bek Bogdan Kiselevič.

Očekivalo se da će ovaj pogodak uticati na još bolju partiju Crvenoarmejaca koji su to potvrdili usamo u prvom delu druge trećine. Vrlo brzo je domaći sastav preuzeo kontrolu nad utakmicom, a odličan trenutak bio je u 37. minutu kad je Kanađanin Rob Kinhamer prelepim golom doneo prednost, a ujedno i pobedu Ak Barsu.

U poslednjoj trećini meča domači sastav se vešto branio, a gosti su zbog grube igre imali dva isključenja u odlučujućim minutima.

Predost je mogla biti i veća, ali je u 42. minutu poništen gol Danisa Zaripova koji je namerno nogom poslao pak u mrežu. U finišu je trener CSKA Igor Nikitin povukao Sorokina, igralo se 6 na 5, ali ni to nije donelo promenu i željeno izjednačene Moskovljanima.

Utakmica broj tri na programu je u sredu u 18:30, a direktan prenos i tog meča možete prati na Sport klubu HD.