KHL: SKA ubedljiv na otvaranju sezone

KHL 1. sep 201818:52 > 18:56
Print screen/SK

Utakmicom između AK Barsa i SKA počela je nova sezona u KHL šampionatu. Ubedljiv trijumf na startu takmičenja ostvarila je ekipa SKA.

Ekipa iz Sankt Peterburga bila je dominantna u prvom meču na gostujućem ledu, ostvarivši trijumf rezultatom 6:1.

U prvoj trećini u odnosu na naredne dve nije bilo mnogo uzbuđenjam viđen je samo jedan gol.

U četvrtom minutu pogodak za SKA postigao je Patrik Hersli.

U drugom periodu viđena su tri gola. Na radost domaćih u 28. minutu izjednačenje je doneo Albert Jarulin. Ipak, to je bilo sve što je AK Bars uradio. Do kraja te deonice, SKA je došao do vođstva od 3:1. U 30. minutu u pauer-plej situaciji precizan je bio Nikita Gusev, a samo četiri minuta kasnije protivničku mrežu je zatresao i Viktor Tihonov.

Poslednja trećina je pripala gostima. Golove su postizali redom Ilja Kablukob u 45. minutu, Nikolaj Prohorin u 54. a konačan rezultat postavio je Nail Jakupov u 58. minutu.

SKA i sledeću utakmicu igra na gostujućem ledu, protivnik je Nižnji Novgorod, dok AK Bars dočekuje Dinamo Minsk.