KHL: Šampion pao posle penala, Belorusi do prvenca

KHL 12. sep 201821:40 > 21:44
KHL
SK

U sredu su ljudibelji hokeja mogli da gledaju sedam mečeva petog kola Kontinentalne hokejaške lige, a do pobeda su došle ekipe Amura iz Habarovska, Nižnjekamska, Salavat Ufe, Dinamo Minska, i Podolska, a duel između šampiona Ak Barsa iz Kazanja i Avangarda iz Omska okončan je nakon izvođenja penala.

Dramu su gledaoci mogli da gledaju u Omsku gde su o pobedniku odlučivali penali – slavila je ekipa Avangarda, pošto je nakon tri trećine i produžetka rezultat bio 1:1. Čak u osmoj seriji izvođenja penala dobili smo pobednika kada je ključno bio neprecizan Jirži Sekač.

SKA iz Sankt Peterburga pobedio je kod kuće lidera tabele u Zapadnoj konferenciji, finski Jokerit, sa 4:3 nakon produžetka, a heroj domaćih bio je Šveđanin Patrik Hersli pogotkom u četvrtom minutu produžetka.

Nižnjekamsk je slavio na gostovanju u kazahstanskoj prestonici protiv Baris Astane sa 5:4 posle produžetaka, a pobednički pogodak za goste u nastavku igre postigao je Čeh Adam Polašek posle „pauerpleja.“

Salafat je u Ufi pobedio Nižnji Novgorod sa 4:3, a dvostruki strelac bio je Vjačeslav Soloduhin.

Amur je u Habarovsku pobedio Vladivostok sa 3:1 golovima Rudenkova, Zohorne i Gorškova.

Dinamo je u Minsku savladao Spartak iz Moskve sa 3:1 za prvu pobedu u sezoni, a strelci za Beloruse bili su Koviršin, Hauden i Pavlović.

Podolsk je trijumfovao takođe sa 3:1 protiv Sočija, a mrežu gostiju tresli su Černov, Hrivik i Makejev.

Nakon pet kola lider tabele u Istočnoj konferenciji je Jekaterinburg sa 10 bodova.