Dinamo preživeo udare Torpeda

KHL 8. okt 201822:13 > 22:22
KHL
SK

Odličan meč viđen je u Moskvi, gde je Dinamo dočekao Torpedo i na kraju slavio posle boljeg izvođenja penala. Pobede su još ostvarili Bars, Jokerit i Vitjaz.

Mnogo preokreta viđeno je u glavnom gradu Rusije. Poveli su domaći preko Sidljarova u 10. minutu. Sa vođstvom 1:0 otišlo se na odmor, ali u drugoj trećini stvari su se promenile. Holm u 28. i Urakov u 30. minutu postižu golove za Torpedo i preokret od 2:1. Ipak, do kraja trećine, tačnije četiri minuta pre kraja Kagarlitski koristi situaciju sa igračem više i donosi izjednačenje. Gosti iz Nižnjeg Novgoroda prvi su stigli do vođstva u trećoj trećini preko Galuzina, takođe u situaciji sa igračem više već u 46. minutu. Međutim, samo četiri minuta kasnije Šipačjov treći put poravnava rezultat, a opet je gol pao iz pauer pleja. Odluka je pala posle penala, a ponovo je Šipjačov bio junak pošto je postigao gol u osmoj seriji za pobedu.

Vitjaz je u Sočiju slavio takođe posle penala 3:2, a aktuelni šampion Bars bio je neumoljiv u Čerepovecu i domaćem Severstalu nije dopustio da postigne nijedan gol. Ekipa iz Kazanja je dala dva za novu pobedu. Jokerit je u meču sa najviše golova savladao Dinamo Minsk 5:3.