Kunlun u Moskvi srušio Armiju

KHL 16. okt 201821:11 > 21:20
Anna Sergeeva/Getty Images

Odigrano je devet mečeva u KHL, a više uspeha imali su gosti. Među njima i Kunlun Red Star koji je savladao aktuelnog vicešampiona CSKA u Moskvi.

Kineski tim je već posle prve trećine vodio 2:0 golovima Palole u drugom i Beka u 13. minutu u situaciji sa igračem više. Kiril Kaprizov je u 28. minutu smanjio na 2:1, ali je pet minuta kasnije Bartli vratio dva gola prednosti. Svojim drugim golom Palola je u situaciji sa igračem više povisio na 4:1. Do kraja je CSKA stigao samo da smanji na 4:3, ali nije uspeo niti da izbori produžetak. Ipak i pored poraza CSKA ostaje lider Zapada sa 30 bodova, dva više od SKA uz dve utakmice više, dok je Kunlun osmi na Istoku.

Gosti su bili veoma uspešni pošto su na strani još slavili Baris protiv Avtomobilista 2:1, Salavat Julajev protiv Metalurga istim rezultatom posle produžetka, Habarovsk u Rigi protiv Dinama 1:0, Moskovski Dinamo protiv imenjaka iz Minska 3:1, Jokerit protiv Barsa 3:2, dok su na svom ledu slavili Slovan protiv Admirala 4:3, Vitjaz protiv Severstala 4:1 i Traktor protiv Sibira 2:1 posle penala.