KHL: SKA do pobede u neizvesnom derbiju

KHL 18. okt 201821:27 > 21:30
KHL
SK

U jednom od derbija dana Kontinentalne hokejaške Lige SKA je na svom ledu savladao moskovski Dinamo rezultatom 3:2.

Prva trećina bila je i najizjednačeniji deo utakmice, u kome su oba tima postigla pogodak.

Na iznenađenje domaćih navijača, mrežu su prvi zatresli gosti i to nakon odličnog snalaženja Poseburja i udarca Jevgenija Mozera. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, a egzekutor je bio najbolji igrač ekipe SKA na ovom meču Nikita Gusev.

Možda i ključni period susreta bila je druga trećina, u kojoj je ekipa iz Sankt Peterburga u većem delu pak držala u svojoj napadačkoj trećini, što je za posledivu imalo i dva pogotka u mreži Aleksandra Jeromenka.

Strelci su bili Aleksandar Dergačjov u 25. i Patrik Hersli u 36. minutu.

U trećoj deonici Dinamo je pokušao da ugrozi Magnusi Helberga iz svih oružja, pa su tako u poslednjim minutima meča pravili i veštački pauer-plej, izbacivši golmana iz igre. Na minut do kraja susreta, Dmitri Mojsijev je uspeo da zatrese mrežu i tako postavi konačan rezulzat utakmice.

U ostalim mečevima KHL Metalurg je savladao Avangard sa 4:1, Baris je u produžetku slavio u gostima sa 5:4, a Lokomotiv je kod kuće bio ubedljiv nad Admiralom 4:0. Finski Jokerit došao je do 13. pobede u sezoni, a u produžetku su savladali Torpedo u Nižnjem Novgorodu sa 5:4. Dinamo iz Rige slavio je u Moskvi nad Spartakom sa 3:2, dok je AK Bars na svom ledu pobedio Salvat 3:1. Slovan je u Bratislavi stigao do osme pobede, a savladan je Amur sa 2:1.

U nedelju vas na kanalima Sport kluba očekuje nastavak prenosa KHL šampionata, a ljubitelji hokeja biće u prilici da gledaju najveći derbi Kontinentalne lige, u kome se u Sankt Peterburgu sastaju SKA i CSKA.